گوگل به ابزار پویش گر آسیب پذیری ها تبدیل می شود

گروه هکری Cult of the Dead Cow هفته جاری نرم افزاری را عرضه کرده است که قادر است با استفاده از جست و جو گر گوگل به پویش آسیب پذیری ها بر روی سایت ها بپردازد.

این ابزار پویش گر می تواند اطلاعات حساس، اسامی رمز و نقص های سرویس دهنده سایت ها را کشف کند و به مهاجم اطلاع دهد.

گروه هکری CDC در حدود 10 سال پیش برای نخستین بار بدلیل انتشار ویروس درب پشتی Back Orifice مشهور شد، ویروسی که به سرعت میان کاربران انتشار یافت و دسترسی بسیار آسان به رایانه های ویندوزی را به نمایش درآورد.

ابزار پویش گر آسیب پذیری Goolag.org هم پتانسیل آنرا دارد که گروه CDC را همچون گذشته به جامعه بشناسد. این ابزار افراد فاقد دانش امنیتی را قادر می سازد به راحتی و بطور رایگان از دامین های مختلف گزارشات امنیتی تهیه کنند تا اشکالات احتمالی را رفع نمایند.

بر طبق گفته CDC انتشار این ابزار می بایست مدیران شبکه ها را بیدار کند تا با استفاده از Goolag Scanner پیش از هکرها اشکالات سایت خود را پیدا کنند.

Goolag Scanner نرم افزاری بر مبنای پلتفرم Windows .Net تولید شده است و تحت نظر لیسانس کد باز GNU General Public انتشار یافته است. بخش هایی نظیر آسیب پذیری های سرویس دهنده، اطلاعات محرمانه خرید آنلاین، فایل های محتوی اطلاعات سری از رسته بندی های پویش گر Goolag Scanner می باشند.

 

 

مشاهده: پایگاه گروه CDC
مشاهده: Goolag.Org
مشاهده: پایگاه داده هکینگ گوگل
دانلود: Goolag Scanner

 

 

   

این مطلب توسط جابر در ساعت 10:43 - مورخ : 12 اسفندماه, 86 با موضوع : گوگل نوشته شده است. نسخه چاپ - نظرات (0) تعداد بازدید (123 بار)

/ 0 نظر / 5 بازدید