اموزش
صفحات وبلاگ
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢٢

ماسک هایی برای روشنایی و باز شدن رنگ رخساره و نرمی و لطافت و شادابی و تغذیه آن

آب انار را بگیرید و بدون مخلوط نمودن با چیز دیگری به پوست صورت خود بمالید. این عمل باعث روشن شدن رخساره می گردد و برای تغذیه پوست نیز بسیار مفید می باشد.

مقداری طالبی را همراه با گوشتش له نموده و بر روی پوست صورت خود بمالید. این میوه باعث نرمی و لطافت پوست می گردد چون سرشار از ویتامین های A و B و C می باشد که همه این ویتامین ها برای پوست مفید بوده و باعث ویتامینه شدن آن می گردد.

ریشه سدر را به همراه پوست آن، در آب جوش ریخته و بگذارید برای 30 دقیقه بجوشد. پس از آن این مخلوط را صاف نموده و دوباره حرارت دهید تا غلیظ شود، استفاده از این مایع غلیظ در روشن شدن رنگ رخسار بسیار مفید می باشد.

نخود را در کمی آب خیس کرده و پس از 2 ، 3 روز این مخلوط را صاف نموده و بر روی صورت خود بمالید . استفاده از این ماسک باعث باز شدن رنگ رخسار می گردد. مقداری تره را ریز کرده و کاملا له کنید، مقدار کمی شیر به آن اضافه نموده، با کمی عسل و سپس این ماسک را بر روی چهره خود بمالید. اگر خاک اره چوب گردو را با سرکه مخلوط نموده و بگذارید تا 2 روز بماند و سپس آنرا به صورت ماسک به چهره خود بمالید باعث می شود تا رنگ رخساره باز شود. زیره را خیس کرده و آب آنرا صاف نموده، این آب برای شست و شوی چهره و باز شدن رنگ آن و روشن شدن رخسار بسیار مفید می باشد. موز را رنده کرده و با روغن زیتون کاملا مخلوط نموده و به مدت 20 دقیقه این ماسک را بر روی پوست صورت گذاشته و در پایان با آب ولرم شست و شو داده، سپس با آب سرد تمیز و پاک کنید. ابتدا مقداری عسل طبیعی را با بخار آب ، گرم کنید و صورت را با آن ماساژ دهید، سپس قشر نازکی از عسل گرم شده را روی پوست به مدت 20 دقیقه باقی بگذارید.


نعناع را له کرده و آب آن را با دست کاملا می گیرید، سپس آنرا با سفید تخم مرغ که کاملا زده شده و کف کرده است مخلوط کرده و چند قطره آب لیموی تازه به آن اضافه کرده و به مدت 30 دقیقه بر روی صورت ثابت نگه داشته و سپس صورت را با آب سرد تمیز کنید.

پوست هلو را از خودش و هسته جدا کرده ، ابتدا پوست صورت را نازک نموده و بعد پوست هلو را از طرفی که پرزهایش بر روی پوست قرار گیرند بر روی صورت پهن نموده و بعد از 15 دقیقه آنها را برداشته و صورت را با آب زیره و با کمک پنبه تمیز نمایید ؛ این بار خود هلوی له شده را روی پوست قرارداده و می گذارید تا 15 دقیقه دیگر بماند و بعد صورت را با آب سرد کاملا تمیز می کنید.

زرده تخم مرغ را به هم زده، عسل را به آن اضافه نموده و بعد روغن زیتون و مقداری عصاره دم کرده گل ختمی و بابونه را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط می کنید و بعد با کمک مقداری پنبه این ماسک را بر روی صورت می مالید. سیب زمینی پخته را رنده کرده و روی پوست صورت می مالید. این ماسک باعث جوانی و شادابی پوست می شود. ولی اگر آنرا بپزید و له کرده و باکمی شیر و نارنج به پوست به ویژه اطراف چشم بمالید باعث می شود تا در ضمن یکنواخت شدن پوست، سیاهی دور چشم نیز از بین برود. خیار را رنده کرده یا از ورقه های خیاری که از طول بریده شده است استفاده کرده و در روی صورت قرار دهید . خیار به علت داشتن تب سرد، باعث نرمی و لطافت پوست می شود و حرارت پوست صورت را می گیرد و از به وجود آمدن جوش در پوست جلوگیری می کند. قسمت قرمز هندوانه را جدا کرده و پس از له کردن، آن را با کمی گلاب مخلوط نموده و به صورت ماسک به چهره بمالید و پس از گذشت 30 دقیقه صورت را با آب سرد شستشو داده، این ماسک باعث شادابی و طراوت و روشنایی پوست می گردد. ضماد گل یونجه را تهیه کرده و عصاره آن را با آرد جو مخلوط نموده و مخلوط را بر روی پوست مالیده و پس از 30 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای پاک کردن پوست بسیار مفید است.مقداری روغن زیتون را با چند قطره آب لیموترش مخلوط کرده و با کمک پنبه آنرا بر روی صورت خود بمالید پس از 20 دقیقه پنبه را با کمی فشار بر روی پوست صورت بکشید و پوست خود را کاملا تمیز نمایید. پس از آن صورت خود را با آب ولرم بشویید.

مقداری کلم را ریز ریز نموده و آنرا خوب له کنید، سپس به آن روغن نارگیل اضافه نمایید و بگذارید 3 روز در آفتاب بماند. پس از آن، این مخلوط را صاف کنید، مایع حاصله، سرشار از ویتامین می باشد و برای پوست بسیار مفید است. این ماسک برای هر نوع پوستی خوب است. مقداری پیاز را نده کرده و بعد مقداری گلاب و بهار نارنج را برای از بین رفتن بوی تند پیاز به آن اضافه کنید. این ماسک برای ضدعفونی کردن پوست بسیار مفید می باشد. پس از گذشت 30 دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

مقداری سیر را پوست کنده، سپس آنرا رنده کنید و با مقداری عسل مخلوط نمایید و به صورت ماسک بر روی صورت خود قرار داده و با دست ،صورت را ماساژ دهید . به علت خاصیت ضدعفونی کنندگی سیر و عسل هر دوی آنها باعث از بین رفتن آلودگی ها از سطح پوست می شود. مقداری جعفری را ریز نموده و در اندکی آب جوش، خیس کرده و در قوری را بگذارید تا دم بکشد سپس حدود 1 دقیقه آب را روی بخار قرار داده، بعد از سرد شدن آنرا صاف نموده آبش را به صورت بمالید و ماساژ دهید، این کار را به مدت یک هفته، صبح و شب تکرا کنید تا روشن شدن پوست صورت خود را مشاهده نمایید. ماسک گیلاس و ماسک سیب هر دو باعث نرمی و لطافت پوست می شوند. مقداری میخک را در آب خیار خیس کرده و به مدت 24 ساعت بگذارید بماند و بعد کمی به آن عسل و گلاب اضافه کرده و پس از گذشت 2 ساعت دیگر، آنرا صاف نموده و به عنوان ماسک از آن استفاده نمایید.


دانه های ذرت تازه را از میوه اش جدا کرده و در مقدار بسیار اندکی شیر به مدت 2 روز خیس کنید. پس از آن این مخلوط را در مخلوط کن ریخته و مایع یکدستی درست نمایید و از آن به عنوان ماسک استفاده نمایید. مقداری آب عدس را با تخم خربزه مخلوط نموده و بعد از گذشت2،3 ساعتی، از آن به عنوان ماسکی برای صورت خود استفاده نمایید.

یکی از ماسک های موثر در نرمی و لطافت پوست این گونه آماده می شود: آرد جو و آرد باقلا (یک قسمت) را با عدس له شده و نشاسته گندم ( سه قسمت) و با تخم خربزه (دو قسمت) و مقدار کمی زعفران مخلوط کرده یا مواد فوق را باز هم در آب هندوانه خیس نموده و شب به صورت بمالید و روز صورت را با جوشانده گل بنفشه یا آب هندوانه یا آب کدوی تازه یا آب خربزه بشویید و پس از آن با آب نیم گرم.

همیشه بهار برای نرم کردن پوست های شکننده به کار می رود و برای این کار چنین عمل کنید: یک مشت گل و ساقه همیشه بهار را به مدت یک ربع ساعت در آب بسیار گرم که در حال جوشیدن نباشد بریزید و به صورت کمپرس ولرم روی پوست گردن و صورت بمالید. 10 گرم عسل را در 50 گرم شیر بریزید و ضمن گرم کردن به هم بزنید، سپس چهار تا پنج قاشق ،آرد مرغوب به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی پوست صورت بمالید و بگذارید به مدت 10 دقیقه بماند. مشتی از برگ خشک گل بنفشه را در یک لیتر شیرجوش به مدت دو تا سه دقیقه قرار دهید تا دم بکشند و سپس آن را صاف کرده، از این شیر می توان برای سفیدی و نرمی پوست استفاده نمود. دو مشت زیزفون خشک را در یک لیتر آب جوش، دم کنید و پس از دم کردن،این محلول را صاف نمایید و به پوست خود بمالید. این محلول باعث روشن شدن پوست می گردد. مقداری از مخروط تازه ی رازک را در نیم لیتر آب جوش در حدود 15 دقیقه دم نمایید. سپس آنرا صاف کرده و وقتی سرد شد به پوست صورت خود بمالید.

برای حفظ درخشندگی و نرمی پوست می توان از روش زیر استفاده کرد:

مقداری ساقه ای نازای دم اسب را چندین ساعت در آب سرد بخوابانید و سپس به مدت 10 دقیقه آن را بجوشانید و بعد آنرا صاف کرده و پس از سرد شدن به پوست خود بمالید. توت فرنگی مقوی بوده و در شادابی پوست و بازیافتن درخشندگی و نرمی آن بسیار موثر است و می توان به طور مستقیم از میوه له شده آن ماسک مورد نظر را تهیه کرد و پس از 20 دقیقه صورت را با آب ولرم شست. آب یک خوشه انگور را با دست بگیرید و به صورت کمپرس صبح و شب به پوست خود بمالید تا پوست شما شاداب و روشن و مقوی شود و پس از دو دقیقه صورت را بشویید . 50 گرم گیاه اکلیل کوهی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و با همان مقدار، پوست پرتغال مخلوط کنید و پس از سرد شدن و صاف کردن به عنوان ماسکی تقویت کننده ا زآن بهره گیرید.

یک مشت آویشن تازه و اکلیل کوهی را در یک لیتر آب جوش ریخته و دم کنید. سپس آنرا صاف کرده و به پوست صورت خود بمالید. این ماسک را باید همان روز استفاده کرد. جهت مراقبت های زیبایی، سه قاشق سوپخوری اسانس اسطوخودوس را با نیم لیتر الکل 70% و یک ربع لیتر ادکلن مخلوط می کنند.جهت مراقبت های زیبایی دو مشت از گیاه را در یک لیتر سرکه سفید نرم کرده ، پانزده روز در مقابل هوا قرار می دهند و بعد صاف کرده ، محلول را به کار می برند. آب میوه تازه و رسیده توت فرنگی را بگیرید و با کمی شیر مخلوط کنید و به صورت بمالید چند ساعت و حتی تمام شب آن را بر روی صورت نگه دارید و صبح روز بعد، صورت را با گلاب بشویید.


یک قاشق چایخوری از پودر بابونه خشک شده را در یک فنجان آب گرم ریخته ، یک شب به حال خود بگذارید و سپس در استعمال خارجی استفاده کنید. از جوشانده غلیظ برگ های زیزفون ، جهت استعمال خارجی برای روشنایی پوست به شکل لوسیون استفاده کنید. برای تهیه آن سه تا چهار مشت از برگ های تازه یا خشک شده آنرا در یک لیتر آب می ریزید.

آب سیب را می توان به صورت خالص یا همراه عسل استفاده نمود. اگر پوست بدن را با آب سیب مالش دهید . سلولهای پوست صاف و منافذ باز صورت جمع می شوند و صورت شفاف و یکدست می شود. جوشانده شلغم استعمال خارجی دارد و به شکل کمپرس و لوسیون آرام کننده، مصرف می شود. جهت تهیه آن سه یا چهار عدد ریشه شلغم را رنده کرده و در یک لیتر آب بجوشانید.

دو مشت از دانه های ساییده شنبلیله را در یک لیتر آب ریخته و از آن لوسیون یا مایع شست و شویی برای پاکی و سلامتی پوست تهیه نمایید (توصیه می شود مصرف آن بیشتر از یک هفته نباشد و بعد از یک انقطاع هشت روزه، مجددا مصرف آن شروع شود زیرا شنبلیله محتوی یک ماده فعال به نام تریگونلین است که چنانچه به طور لاینقطع مصرف شود، می تواند برای انسان زیان هایی به بار آورد. جوشانده ای از برگ ها و غنچه های قان درست نمایید و آن را صاف کرده، این محلول را برای تمیز کردن صورت به کار برده و بعد صورت را با آب مقطر یا گلاب بشویید. جوشانده شکوفه های گیاه استعمال خارجی دارد. جهت تهیه آن یک مشت کامل از شکوفه ها را در یک لیتر آب جوشانده و به صورت لوسیون و کمپرس به کار ببرید. اسانس تربانتین به تنهایی یا مخلوط با روغن کامفر، جهت مالش پوست برای زیبایی به کار می رود. مقدار سه مشت از برگ های گزنه، دو مشت از برگ و گل مامیران و دو مشت برگ کلم را قطعه قطعه کنید و مخلوط آن ها را به مدت 48 ساعت در دو لیتر آب باران قرار داده، بعد از صاف کردن آن را به عنوان لوسیون موضعی استعمال نمایید. جوشانده گل و احتمالا برگ گل ماهور (خرگوشک) جهت استعمال خارجی (کمپرس ولوسیون) استفاده می شود. جهت تهیه آن یک مشت بزرگ از گل یا سه مشت از برگ های آن را در یک لیتر آب، جوشانده و سپس استعمال نمایید. جهت جمع شدن منافذ پوست صورت، روزی 5 دقیقه صورت را با آب هویج ماساژ داده و بعد آنرا با گلاب بشویید. منظور از پروردن ریشه مامیران در شراب سفید و شیرین ، این است که به عنوان ماده ای برای آرامش پوست به کار رود. برای این منظور سه عدد ریشه خشک کرده مامیران را به مدت 12 ساعت در یک لیتر شراب قرار می دهید و بعد آنرا به صورت مایع در استعمال خارجی استفاده کنید. کمپرس نعناع استعمال خارجی دارد و برای ضدعفونی پوست و طراوت آن موثر می باشد. جهت تهیه آن یک مشت از برگ های خشک شده نعناع را در یک لیتر شراب سفید یا قرمز ریخته و آن را می جوشانید، بعد از صاف کردن پارچه ای را با محلول صاف شده خیس کرده و بر روی شکم و سینه قرار دهید.

شیره گیاه از گل های یاس بنفش جهت استعمال خارجی تهیه می شود. برای این منظور یک مشت کامل از گل های خشک کرده یاس بنفش را در یک لیتر روغن زیتون ریخته و آن را به مدت 15 روز در برابر آفتاب قرار می دهید و محلول را صاف کرده و جهت مالش یا کمپرس به کار برید. ضماد گندم سوخته با موم و روغن گل، برای خوش رنگی رخسار و شفافی پوست، به صورت مالش بر روی پوست، بسیار مفید است. ضماد آرد ماش برای نیکویی رنگ رخسار بسیار مفید است.

آردجو، تخم ترب، تخم خربزه ،نشاسته، کتیرا، بوره، هر یک یا هر چند از این ها را که می خواهید نرم ساخته با شیر بیامیزید و شب به صورت بمالید و صبح با آب گرم بشویید.. اگر این عمل را هر شب تکرار کنید لکه ها و بدرنگی های صورت از بین رفته و صورت شما جلا می گیرد. باقلا ، عدس پوست تخم مرغ، سفیدآب، قلع، استخوان سوخته، بادام تلخ، تخم ترب ، نشاسته همه را نرم کوفته با شیر یا آب خیار یا آب گشنیز، خمیر رقیقی کرده و به صورت بمالید و سپس استحمام نمایید . کوبیده مصطکی ، کندر با آب پیاز کوهی رنگ رو را به رونق می آورد. ضماد نخود پخته تقویت کننده پوست می باشد.روغن نارگیل و یا پودر آن تقویت کننده پوست می باشد. لیموترش به تنهایی تقویت کننده پوست بوده و استفاده از آن بسیار نافع است. ضماد گندم سوخته، توام با موم و روغن گل سرخ، پوست را تقویت و نرم و شفاف می نماید. روغن هسته زردآلو، پوست را لطیف می سازد.


ضماد تخم خیار توام با عسل ورم های پوستی را برطرف ساخته و لطافت خاصی به پوست می دهد. ماسک خرمالو، پوست را نرم و لطیف می کند. ماسک خرما تقویت کننده پوست بوده و اختلالات پوستی را درمان می کند. جوشانده ریشه ختمی ، پوست را نرم و لطیف و تحریکات پوستی را درمان می کند. ضماد ثعلب توام با روغن زیتون پوست را تقویت می کند. آب بِه پوست را تقویت ، نرم و لطیف می کند.

روغن بادام شیرین ، نرم کننده پوست و التیام دهنده التهابات آن می باشد. مالیدن روغن انگور بر پوست دست و صورت، موجب شادابی پوست و حفظ آن از سرما و گرما می گردد. جوشانده ی برگ ازگیل، موجب تقویت پوست می گردد. ویتامین E را با لانولین مخلوط کنید این کرم تقویت کننده و رطوبت دهنده بسیار خوبی برای پوست شما خواهد بود. ماسک سفیده تخم مرغ و آب لیموترش در روشن کردن رنگ پوست بسیار موثر است، در ضمن به آن لطافت هم می بخشد. برای درست کردن آن باید مقدار مساوی از هر دو را به مدت 15 تا 20 دقیقه در روی پوست بگذارید و بعد پوست را بشویید.

برای تهیه لوسیون گلیسیرین و گلاب که برای لطافت پوست های خشن بسیار مفید می باشد، باید دو قسمت گلیسیرین را با یک قسمت گلاب مخلوط نمایید و این کرم را هر روز به پوست خشن، مالید تا پوست شما نرم و لطیف شود. پودر گل یا ریشه خشک یکی از دو گیاه خطمی یا پنیرک را به کرم خود یا به مخلوط گلیسیرین و گلابی که ساخته اید اضافه کنید تا اهمیت آن را در درمان پوست های خشن و تبدیل آن به پوست لطیف و نرم ببینید.

تذکر: از خوردن زیره، آب راکد و سرکه بپرهیزید که باعث کدری پوست صورت می شوند.

خوردن اطریفل، آمرله ی پرورده ، خون را پاکیزه و تصفیه ساخته و رنگ رخساره را گلگون می کند.

فلفل، سعد، قرنفل ، زعفران، زوفا در غذا خون را باز و منبسط ساخته و به پوست فایده می رساند.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢٢

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢٢

دیروز بعد از حدود 2 دهه تلاش یک گروه از دانشمندان بالاخره اعلام شد که پ ر و ت و ن ه ا و ذ ر ا ت  ز ی ر ا ت م ی در یک دستگاه ت ص ا د م یا همون c o l l  i d e r تونستن اولین دور رو حول دایره 17 مایلی در عمق 300 فوتی زیر زمین بزنن . نتیجه هایی که از این آزمایش به دست میاد می تونه کمک کنه که بفهمن جهان چطوری به وجود اومده . متن کامل مطلب رو می تونید از روزنامه نیویورک تایمز در لینک زیر بخونید : 
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢٢

با نصب این محافظ صفحه نمایش محیط دسکتاپ خود را به اکواریومی کوچک تبدیل می کنید طوری که صفحه نمایشگر شما مشابه یک اکواریومی کوچک شده که در آن انواع ماهی ها و موجودات دریایی در حال گشت و گذار و بازی می باشند و شما نیز قادر به مدیریت این اکواریوم کوچک بوده و می توانید نوع ماهی ها و موجودات و تعداد آنها را کنترل نموده و یا تنظیمات را طوری اعمال نموده که تصاویر دلخواه خود پشت آکواریوم نمایان گردد و از محیط و چشم انداز زیبای ایجاد شده نهایت لذت را ببرید.

 

 

دریافت فایل برنامه   ( 1280 کیلوبایت )

 

Password : www.p30jet.com

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢٢

4 تم برای گوشی های نوکیا 9.1 - سایت تخصصی موبایل     4 تم برای گوشی های نوکیا 9.1 - سایت تخصصی موبایل

دانلود                                   دانلود


4 تم برای گوشی های نوکیا 9.1 - سایت تخصصی موبایل     4 تم برای گوشی های نوکیا 9.1 - سایت تخصصی موبایل


دانلود                                     دانلود

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

سی گیت اولین حافظه SSD (نسل جدید هارد درایو) ۲TB خود را سال آینده به بازار IT معرفی خواهد کرد.

بیل واتکینس (Bill Watkins) مدیر عامل کمپانی سی گیت(Seagate)، با بیان این مطلب افزود: اولین سری از محصولات SSD کمپانی بر روی فعالیت هایی که نیاز به حافظه ی سریع دارد و همچنین توانایی پرداخت هزینه های بیشتر درایوهای گران قیمت را دارند هدف گذاری خواهد شد.
وی در مصاحبه ای اینطور بیان کرد که Seagate در حال حاضر هیچ برنامه ای برای عرضه درایوهای SSD به بازار ندارد چرا که قیمت بالای این محصول مصرف کنندگان را از خرید آن منصرف خواهد کرد.
بنابراین گزارش، تاریخ عرضه این محصول به بازار و همچنین قیمت هارد درایوهای SSD، ۲TB مشخص نیست اما کمپانی Seagate اکنون در حالیکه هیچ رقابتی بین هارد درایوها و SSDها وجود ندارد، به جایگزینی هارد درایو با SSD در دراز مدت می اندیشد.
طبق تحقیقات انجام گرفته از سوی واحد تحقیق و توسعه شرکت سازگار ارقام، SSD ها هنوز دارای قیمت رقابتی نیست، با توجه به این موضوع که بازار محصولات حافظه بر پایه هزینه هر گیگابایت کنترل می شود و با وجود اینکه SSDها مزایایی همچون ذخیره ی انرژی را فراهم می آورد، در چند سال آینده در لپ تاپ ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
کمپانی Seagate اعلام کرده است که چنانچه هزینه هر گیگابایت به میزان ۱۰ Cent کاهش یابد، روی حافظه SSD برای ارائه به مصرف کنندگان تمرکز خواهد داشت.
SSD ها اطلاعات را ۱۰ بار سریع تر از هارد درایو ها انتقال می دهد اما اطلاعات باید سرانجام به یک حافظه ی بزرگتر و قابل اطمینان تر انتقال داده شود. درایو SSDهمچنینن برای مراکز اطلاعاتی که به دنبال کاهش مصرف انرژی و هزینه ها هستند، بسیار مفید است.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

نتایج تحقیقات موسسه یوروبارومتر نشان می دهد که ۶۴ درصد از شهروندان اروپایی نگران نقض حریم خصوصی و فاش شدن اطلاعات شخصی خود در دنیای الکترونیک هستند.

موسسه یوروبارومتر در تحقیقاتی که به منظور ارزیابی حفاظت از اطلاعات در اتحادیه اروپا انجام داد مشخص کرد که ۶۴ درصد از شهروندان اروپایی نگران حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود هستند.

این چهارمین بار است که یوروبارومتر از سال ۱۹۹۱ تاکنون به منظور بررسی میزان تضمین حریم خصوصی شهروندان و شرکتهای اروپایی این تحقیق را انجام می دهد.

در این دوره تحقیقات که از آغاز سال ۲۰۰۸ و با مصاحبه از ۲۷ هزار شهروند از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ هزار و ۸۳۵ شرکت انجام شد نشان داد که به طور متوسط ۶۴ درصد از شهروندان این ۲۷ کشور در خصوص افشای اطلاعات شخصی خود نگرانند.

این تحقیقات عناصر مثبتی هم نشان می داد برای مثال بیش از ۸۰ درصد از شهروندان می دانند که در اینترنت با نوعی خطر مواجه هستند و بنابراین باید در انتقال اطلاعات شخصی خود احتیاط کنند که از این تعداد بیش از ۴۰ درصد می دانند که فناوریهایی برای دفاع در مقابل این حملات وجود دارد و یک چهارم این افراد به این فناوریها مراجعه می کنند.

براساس گزارش وب نیوز، نتایج منفی این تحقیق نشان می دهد که بیش از نیمی از شهروندان باور ندارند که حفاظتهایی که برای اطلاعات آنها عرضه می شوند کافی باشد و به طور متوسط، بیش از یک سوم نمی دانند که یک شهروند از حق جبران خسارات ناشی از سوء استفاده از اطلاعات شخصی خود برخوردار است.

همچنین نیمی از اروپاییها نمی دانند که حق دارند به اطلاعات شخصی اشخاص ثالث دسترسی یابند و یک شهروند روی ۶ نفر (۱۷ درصد) می داند که نمی تواند اطلاعات را به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا انتقال دهد و در صورت این کار از سطح حفاظت اطلاعات بهره مند نمی شود

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

در حالی که هک کردن اولین گوشی ساخت اپل دو ماهی طول کشید، این بار هکرها موفق شدند نرم افزار اختصاصی مدل جدید و نسل سوم این گوشی را در کمتر از یک روز هک کنند.
نصب نرم افزار بر روی گوشی iPhone محدود به تولیدات خود اپل و نرم افزارهای تایید شده توسط این شرکت است. از سوی دیگر تنها سیم کارت های اپراتورهای طرف قرارداد با اپل بر روی این گوشی فعال می شود.
اما یک گروه هکری به نام iPhone Dev Team که قبلا هم چنین کاری انجام داده بود، روز گذشته موفقیت قبلی خود را تکرار کرد و در حال حاضر فعال سازی سیم کارت های اپراتورهای مختلف بر روی گوشی نسل سوم iPhone امکان پذیر است.
علاوه بر این مالکان گوشی های هک شده می توانند در صورت به روز رسانی سیستم عامل این گوشی به راحتی آن را به روز کنند و از آخرین خدمات ارائه شده توسط اپل برای این گوشی بهره مند شوند.
گزارش های خبری حاکیست که گوشی های هک شده iPhone هم اکنون در آمریکا و انگلستان با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است و پیش بینی می شود به زودی به دیگر نقاط جهان هم برسد.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

Spam

ایمیلی است که بطور اتوماتیک برای اشخاص مختلف فرستاده می شود و اغلب اوقات یک محصول ، سرویس و یا وب سایتی را تبلیغ می کند . Spam ها مانند نامه های تبلیغاتی هستند که توسط پست به شرکت ها یا منازل فرستاه می شوند .
بعضی از Spam ها شامل مطالب فریبننده می باشند مانند این جمله : " شما برنده خوش شانس ما هستید ، برای ارسال جایزه کافیست اطلاعات زیر را برای ما ارسال کنید " . بعضی دیگر شامل تصاویر و عکسهای غیر اخلاقی می باشند .
Worm
Worm ها نوعی ویروس هستند که اکثراً قابلیت تخریب به شکلی که فایلی را از بین ببرند ندارند . نحوه کار Worm اغلب به این شکل است که در حافظه اصلی کامپیوتر (Ram) مستقر می شوند و شروع به تکثیر خودشان می کنند که این عمل موجب کند شدن سیستم و کم شدن تدریجی فضای Ram می گردد . کرم ها این قابلیت را نیز دارند که برای آلوده کردن کامپیوترهای دیگر از ایمیل یا برنامه های چت استفاده می کنند .
Trojan
اسبهای تروا یا همانTrojan ، ویروس نیستند ، چرا ؟ به دلیل آنکه بر اساس تعریف ویروس قابلیت تکثیر ندارند . اما این قدرت را دارند که فایلهای سیستم را پاک کنند ، در نحوه کار نرم افزار اخلال بوجود آورند و یا سیستم را از کار بیاندازند . یک اسب تروا در حقیقت یک برنامه مخرب است که خود را به شکل یک برنامه بی خطر و معمولی نمایش میدهد .

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

هنوز زمان زیادی از عرضه‌ی ویندوز ویستا توسط microsoft نگذشته و هنوز استفاده از اون، خیلی بین کاربران جا نیفتاده که مایکروسافت اعلام کرد، سیستم‌عامل ویندوز بعدی اونها، سه سال دیگه به بازار میاد. این خبر در حالی توسط منابع غیررسمی مایکروسافت اعلام شده که هنوز خیلی از کاربران مهاجرت از ویندوز XP به ویستا رو زود می‌دونن و منتظر گذشت زمان بیشتر برای سازگار شدن هرچه بیشتر نرم‌افزارهای فعلی با ویندوز ویستا هستند.

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

والا دفعه‌های قبلی اینطوری نبود. از آزمایش و این حرفها خبری نبود به خدا! ولی اینبار گفتن تا اسم آقا داماد رو صدا کردیم باید بره آزمایش ادرار و خون و غیره بده! روی صندلی نشستم و منتظر موندم برای آزمایش اعتیاد. یه آقای قدبلند و لاغر مردنی که انگار‍ تازه از سر منقل پاشده و اومده که آزمایش اعتیاد بده، یه گالن آب گرفته بود دستش و قٌـلـٌپ قـٌلـٌپ میرفت بالا، از اینور به اونور سالن قدم میزد و زیر لب غر میزد که ای بابا! هرچی آب میخوریم “نمیاد که نمیاد”‌!

بعد از ده دقیقه‌ صدام کردن و من هم رفتم به سوی “دستشویی برادران”. آقای “مسئول نظارت بر امور جیش(!)” اونجا روی چهارپایه نشسته بود. تا من رو دید لبخندی زد و گفت: ” آقای داماد! مبارک باشه ایشالله!”. بوی تند دستشوئی داشت خفه‌ام میکرد. به زور لبخندی زدم و تشکر کردم. یه لیوان یکبار مصرف (خالی) بهم تعارف کرد تا پر تحویلش بدم! زیر چشمی‌ نگاهی کرد و گفت: “شیرینی ما هم فراموش نشه!”‌. یه دستم لیوان و سایر مخلفات(!) بود، با اون یکی دستم 500 تومن از جیبم درآوردم و به طرف دادم.

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید
-------------------------------------------
چقدر سخته تو چشمای کسی که قلبتو بهش دادی و به جاش یه زخم همیشگی به دلت داده ، زل بزنی و به جای اینکه لبریز از نفرت بشی حس کنی هنوزم دیوونشی و دوستش داری چقدر سخته که دلت بخواد سرتو باز به دیواری تکیه بدی که یه بار زیر آوار غرورش همه ی وجودت له شده چقدر سخته که تو خیالاتت ساعت ها باهاش حرف بزنی ولی وقتی دیدیش هیچی جز سلام نتونی بگی چقدر سخته که وقتی پشتت بهشه دونه های اشک گونه تو خیس کنه اما مجبور باشی بخندی
---------------------------------------------

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

مواد لازم:

فیله ماهی متوسط : 5 تکه
آرد سوخاری یا آرد نخودچی و یا آرد ذرت : به میزان لازم
زعفران یا رنگ خوراکی
روغن ذرت یا زیتون یا سویا
آبلیمو ، آب نارنج : 1 فنجان
پیاز : 2 عدد متوسط
تخم مرغ : 1 عدد بزرگ
مغز گردو : 2 قاشق غذا خوری
زیره : به میزان لازم
برنج به مقدار کافیطرز تهیه :

برای درست کردن ته چین ماهی تعدادی ماهی گوشتی شبیه شیر ، ماهر ، سنگسر و یا ماهیان پرورشی تهیه کرده آنها را به صورت فیله در آورده بعد مقداری آرد سوخاری یا آرد نخودچی و یا آرد ذرت را در ظرفی می ریزند . سپس به میزان لازم زعفران یا رنگ مجاز خوراکی ، روغن ذرت یا زیتون یا سویا یا مایع ، یک فنجان آبلیمو و یا آب نارنج ، پیاز رنده شده ، تخم مرغ که خوب زده شده باشد به نحوی که سفید رنگ شده باشد مغز گردوی کوبیده و مقداری زیره را درون ظرف ریخته و با هم مخلوط می کنند تا به صورت مایه ای تهیه شود . مایع در جای خنک نگهداری شود . سپس برنج را به صورت چلو تهیه کرده و در ظرف دیگر روغن می ریزند و داغ می کنند و به اندازه یک انگشت روی روغن برنج می ریزند و پهن می کنند سپس فیله یا گوشت ماهی را روی برنج ها می چینند . اگر ماهی زیاد باشد روی هم میگذارند . سپس مایه ای را که آماده کرده و کنار گذاشته اند روی ماهیها می ریزند و بقیه برنج را داخل دیگ روی ماهی ها سرازیر می کنند . و چلو ته چین ماهی را دم می دهند و روی دیگ سرپوش و دمکش می گذارند تا در حرارت ملایمی دم بکشد وقتی برنج دم کشید و آماده شد ، آن را درون ظرف ریخته و سرسفره می آورند.
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

Error Repair Professional بیش از 95 درصد بیشتر کامپیوترهای شخصی جهان دارای خطاهای مخفی در پس زمینه ویندوز می باشند. از طریق این برنامه فدرتمند با شناسایی و تعمیر خطاهای سیستم روح تازه ای در کالبد سیستم خود بدمید. برنامه ای برای شناسایی و تعمیر تمامی خطاهای ویندوز.ویژگی های برنامه:

- شناسایی و تعمیر خطاهای ویندوز
- قابلیت شناسایی و تعمیر رجیستری ویندوز
- پاک سازی فایل های موقتی و تاریخچه سیستم
- قابلیت شناسایی و پاک سازی درابوهای هارد دیسک سیستم


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۸

شاید شما هم از دسته افرادی باشید که از آنتی ویروس قدرتمند نود32 با عنوان های ESET Smart Security , Eset nod32 Antivirus , ... استفاده نمائید .
اگر از این نرم افزار استفاده میکنید و میخواهید که این نرم افزار همه ی ویروسهای سیستم شما را بشناسد باید دیتابیس و برنامه را آپدیت کنید.به روز رسانی این نرم افزار حجم زیادی ندارد و پهنای باند شما را زیاد نمیگیرد اما اگر به روز شود دیگر میتوانید خیالتان راحت باشد که هیچگاه سیستمتان ویروسی نمیگردد.
از مشکلاتی که در سرراه به روز کردن این آنتی ویروس وجود دارد این است که هر چند وقت یکبار به یک روز عبور و کد جدیدی نیاز دارد که این رمز خیلی ها رو از آپدیت کردن منصرف میکند. چندی بود اکپر افراد از نرم افزاری سبک به نام NOD Login با چند نسخه استفاده میکردد که این نرم افزار بعد از مدتی از کار افتاد و دیگر نتوانست به دیتابیس وصل شود و مشکل را حل نماید.
حالا بر اساس درخواستهای زیاد کاربران تصمیم گرفتیم روشی معرفی کنیم تا همیشه به راحتی بتوانید نرم افزار nod32 خود را آپدیت کنید.پس به ادامه مطلب بروید و با ما همراه شوید....


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦
سوال : با سلام طرز تهیه مرغ بریان (داخل مایکروفر یا فر را می خواستم) 2_ایا راهی وجود دارد که روغن هنگام سرخ کردن انواع چیزها از ماهیتابه نپرد (بیرون نپاشد)
پاسخ : دوست عزیز روش متدوال تهیه مرغ بریان به این ترتیب است که مرغ را کاملاً شسته و خشک می کنیم. بعد آن را مزه دار می کنیم . به این ترتیب که با نمک و فلفل و کمی زعفران داخل مرغ و روی تمام قسمتهای مرغ را آغشته می کنیم. بهتر است که یک پیاز و فلفل دلمه درون شکم مرغ بگذاریم. سیخ فر را داخل مرغ تنظیم کرده و درون فر می گذاریم. توجه داشته باشید که درون میکروفر مرغ به صورت عمودی قرار می گیرد. معمولاً با درجه متوسط در حدود یک ساعت مدت زمان پخت مرغ می باشد.

اگر در موقع پخت حرارت زیر ماهیتابه را کم کنید روغن بیرون نمی پرد. قبل از استفاده از ماهیتابه کمی نمک در آن بپاشید. این روش نیز کمک می کند که روغن بیرون از ماهیتابه نپرد و همینکه اگر ماهیتابه اتان تفلون نیست غذا در آن نچسبد.
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦
سوال : با سلام
لطفاً طرز تهیه استک و باربی کیو را توضیح دهید.
با تشکر
پاسخ : طرز تهیه استیک: در تهیه استیک مهمترین کار برش زدن است. برشهای گوشت انواع مختلفی دارد: فیله، راسته، کتف و غیره، هر کدام مواد و مصرف خاصی دارند. استیک آموزشی این جلسه فیله است، البته استیک را می توان از راسته (گوسفند یا گاو) نیز تهیه کرد، اما ما از فیله استفاده می کنیم چون نرمتر و لطیفتر از راسته است. طرز تهیه: ابتدا قسمتهایی از فیله را که حالت پاره پاره دارد جدا می کنیم، چنانچه روی گوشت رویه سفیدی به نام خز باشد آن را جدا می کنیم سپس گوشت را به قطر یک سانتیمتر تا انتها برش می زنیم سپس با استیک کوب، تکه های گوشت را می کوبیم و روی آن را با سس سویا و سس خردل کاملاً مالش می دهیم (۳ الی ۴ ساعت لازم است تا سس کاملاً در گوشت نفود کند)، از آنجا که سس سویا شور می باشد به مقدار کم نمک به گوشت می زنیم، سپس فلفل هم به آن می زنیم. نعناع را خرد کرده و تکه های گوشت را داخل آن می ریزیم (تا نعناع به تکه های گوشت بچسبد). معمولاً استیکها را داخل چدن سرخ می کنیم ولی چون نعناع به چدن می چسبند آن را با ماهی تابه مخصوص پن فراین کردن، سرخ می کنیم.

ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦
سوال : با سلام و خسته نباشید

می خواستم بپرسم که یه سبدی که روش پارافین ذوب شده باشه چه جوری میشه پارافین رو از رو سبد پاک کرد؟!
پاسخ : دوست عزیز به وسیله سشوار به آن حرارت بدهید و بعد با دستمال پارافین را از سبد جدا کنید.
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦
سوال : با سلام

بر روی بدنه بیرونی ظرف تفلون لکه زردی بر اثر روغن حاوی زردچوبه تشکیل شده است . برای رفع آن چه می توان کرد ؟
پاسخ : دوست عزیز کمی سرکه به محل لکه دار ظرف بمالید و بعد از چند دقیقه آن را بشوئید. البته توجه داشته باشید که هر لکه ایی اگر تازه ایجاد شده باشد بهتر پاک می شود. ولی در این مورد شما می توانید دو سه بار این کار را تکرار کنید و به نتیجه مطلوب برسید.
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦

مواد لازم
برنج 3 پیمانه

پیاز سرخ شده نصف پیمانه

قارچ 150 گرم ( حدود 12 عدد کوچک خرد و تفت داده شده)

زرده تخم مرغ 3 عدد

بادمجان 3 عدد متوسط ( حلقه و سرخ شده و روغن اضافی آن در یک صافی گرفته شود

ماست 1 پیمانه( می توان در همه موارد بالا ، از پیمانه پلوپز استفاده کرد)

روغن مایع نصف پیمانه

نمک و فلفل به مقدار لازم

روغن اضافی برای سرخ کردن مواد به اندازه کافی


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦

دوست عزیز من می توانم در این مورد «آموزش جامع کشت قارچ در منزل vcd » تهیه شده توسط آقای محمد حجتی را به شما معرفی کنم.
در این مجموعه آموزشی که به همت جمعی از کارشناسان کشاورزی تهیه شده به کشت انواع قارچ خوراکی( قارچ صدفی . قارچ دکمه ای ) پرداخته شده است. این مجموعه در قالب 6 سی دی آموزشی بوده و آموزش به صورت کاملا فارسی می باشد.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦

دوست عزیز اگر سبزی خورش قورمه کمی بیشتر سرخ شود و بگذارید که خورش کاملاً جا بیافتد خورش هم خوشرنگ و هم خوش بو می گردد

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦

مواد لازم:

پیاز کوچک خردشده
1عدد

قارچ خردشده
150 گرم

گوشت چرخ شده
450 گرم

مغز نان سبوس دار
50 گرم


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦

بادمجان: 10 عدد- گوشت گوسفند 1 کیلو- عدس نیم کیلو- پیاز داغ 3 قاشق سوپخوری- کشک 2 فنجان- روغن 350 گرم- نمک و فلفل قدری
گوشت و عدس و پیاز داغ را با 3 تا 4 لیوان آب می گذاریم کاملاً بپزد. بادنجان ها را پوست می کنیم سر آنها را می گیریم کمی نمک می زنیم و با روغن در حرارت ملایم اطرافش را سرخ می کنیم و بعد بادنجانها و گوشت و عدس را خوب می کوبیم و مخلوط می کنیم 2 تا 3 لیوان آب و هر مقدار آب گوشتی که داریم داخل گوشت و بادنجان می ریزیم و ظرف را روی حرارت ملایم می گذاریم و گاهی آنرا بهم می زنیم تا حلیم کاملاً جا افتاده کش پیدا کند و آب آن تمام و غلیظ شود. ظرف را از روی آتش برمی داریم و با کشک مخلوط می کنیم و در ظرف می کشیم روی آنرا با نعناع داغ و پیاز داغ و گردوی تزیین می کنیم.
عده ای به جای عدس از لوبیا سفید استفاده می کنند که به این ترتیب رنگ حلیم بادمجان روشن تر می شود.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱٦
پنج سال برای «روزگار قریب» وقت گذاشتم
پنج سال برای «روزگار قریب» وقت گذاشتم
* برای شروع از نگاه خودتان به این پروژه‌ تاریخی بگویید. اینکه چطور در "روزگار قریب" روایتی متفاوت انتخاب کردید که خیلی روی جزئیات تاکید دارد و توانسته نگاه مخاطب عام و خاص را جذب کند؟ ـ کیانوش عیاری، کارگردان "روزگار قریب": سعی می‌کنم فریب این تعریف را ن
ادامه ...

ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱

ضیغمی - چند روزی به آغاز ماه مبارک رمضان باقی نمانده، ماهی که دیگر تماشای سریال های بعد از افطار تبدیل به یک سنت و عادت شده است. هر سال یکی دوتایی از سریال ها گل می کند و در هر محفلی از آن ها صحبت می شود.

طی چند سال اخیر ورود به موضوعات مباحث ماورایی و فلسفی نیز موجب شد تا با نگاهی عمیق تر به تماشای این سریال ها بپردازیم و در این راستا بسیاری از بزرگان و صاحب نظران به اظهار نظر و بحث و تحقیق در این مقوله می پردازند امسال هم مانند سال های گذشته شبکه های تلویزیونی ساخت سریال های ماه مبارک را آغاز کرده اند.

شبکه اول / خواب زده
شبکه اول سیما که سال قبل با سریال اغمای «سیروس مقدم» بسیار جنجالی و بحث برانگیز ظاهر شد، امسال نیز سریال ماه رمضان خود را بار دیگر به این کارگردان پر کار سپرده تا با همکاری مجدد خود با «علیرضا افخمی» سریال «خواب زده» (با نام قبلی برزخ) را برای این شبکه آماده کند. افخمی که با ساخت «او یک فرشته بود» و نگارش مجموعه «اغما» به حیطه تازه ای در زمینه آثار مذهبی ورود کرده، این بار نیز با مضمون ٢ سریال قبلی نگارش فیلمنامه مجموعه جدید «سیروس مقدم» را شروع کرده است. فیلم نامه مجموعه تلویزیونی «خواب زده» را «علیرضا افخمی» با همکاری علیرضا عبدالحسنی نوشته و بازیگرانی همچون افسانه بایگان، فرامرز قریبیان، پوریا پورسرخ و مهراوه شریفی نیا در آن ایفای نقش می کنند. داستان سریال «خواب زده» درباره خانم وکیلی است که یک شب خواب عجیبی می بیند. او در خواب خود گوشه هایی از عالم برزخ را می بیند و پس از دیدن همین خواب است که اتفاقات عجیب و غریبی در خانواده زن رخ می دهد.

 

در کنار هم قرار گرفتن «سیروس مقدم» و «علیرضا افخمی» از آن موقعیت هایی است که حدس و گمان نتیجه کار را کمی سخت می کند. اگرچه افخمی و سیروس مقدم با سریال «پیامک از دیار باقی» در نوروز ١٣٨٧ توانستند، شبکه یک را در رتبه دوم از نظر مخاطب با اختلاف بسیار کم از شبکه سوم قرار دهند. «گل های گرمسیری» به کارگردانی «محمد مهدی عسگرپور» گزینه نخست سریال ماه رمضان شبکه اول سیما بود که مدیر شبکه اول ترجیح داد پخش «گل های گرمسیری» را به زمانی دیگر موکول کند و برای جایگزین کردن سریالی دیگر از علیرضا افخمی و سیروس مقدم به عنوان فیلمنامه نویس و کارگردان دعوت به عمل آورد؛ ٢ نفری که مطمئن ترین گزینه برای به ثمر رساندن یک کار مناسبتی می توانند باشند.

 

شبکه دوم / مثل هیچکس
در میان شبکه های سیما، شبکه ٢ سیما اولین شبکه ای بود که ساخت سریال مناسبتی خود را شروع کرد. شبکه ای که سال گذشته سریال تولیدی اش «میوه ممنوعه» عنوان پر مخاطب ترین سریال را به خود اختصاص داد. مسئولان این شبکه برای این که امسال نیز بتوانند با قدرت ظاهر شوند دست به خطر نزدند و یکی از فیلمنامه های آماده خود با نام «داداشی» (نام قبلی سریال داداشی بود) را برای رمضان امسال انتخاب کردند. فیلمنامه ای که «علی اکبر محلوجیان» نویسنده آن آثار پر مخاطبی همچون «پدر سالار» و «زیر تیغ» را در کارنامه دارد.

 

مجموعه تلویزیونی «مثل هیچ کس» به کارگردانی «عبدالحسین برزیده» و تهیه کنندگی محمد علی اسلامی برای پخش از شبکه ٢ سیما ساخته می شود.

این سریال تلویزیونی که قالبی اجتماعی و خانوادگی دارد، اولین سریال مناسبتی امسال است که جلوی دوربین رفت و بازیگرانی همچون حسین یاری، پروانه معصومی، حمید ابراهیمی، جواد عزتی، شاهرخ استخری، رامین راستاد، ابراهیم ورزیده، اصغر همت، مهران رجبی، پرویز پورحسینی، نفیسه روشن، عباس امیری، مرضیه لشگری، آتنه فقیه نصیری، مریم رهبری و سوگل طهماسبی در آن ایفای نقش می کنند.

سریال «مثل هیچ کس» روایت گر داستان برادر بزرگ یک خانواده است که همه او را «داداشی» صدا می کنند. پدر خانواده فوت می کند و داداشی مسئولیتش در خانواده ٢ چندان می شود.

 

شبکه سوم / بزنگاه
شبکه سوم در تولید سریال های مناسبتی همیشه موفق عمل کرده و آثار آن به طور معمول یا رتبه اول را به خود اختصاص داده یا نهایت با اختلاف اندکی دوم شده است. اما این شبکه با وجود داشتن چنین کارنامه موفقی سال گذشته بسیار ضعیف عمل کرد و با سپردن سریال خود به کارگردانی همچون «علی عبدالعلی زاده» با اختلاف رتبه سوم را به خود اختصاص داد. اما امسال ساخت سریال خود را به «رضا عطاران» سپرده است.

 

در این سریال بازیگرانی چون رضا عطاران، حمید لولایی، علی صادقی، گیلدا رنجبران، غلامرضا نیکخواه، مرجانه گلچین، محمود بهرامی، سوسن پرور ایفای نقش می کنند. این سریال که در بستر طنز به تصویر کشیده خواهد شد، روایت گر خانواده ای است که پدرشان که از نانوایان قدیمی شهر است، فوت می کند و پس از آن بر سر ارث و میراث میان اعضاء خانواده اختلاف ایجاد می شود.

در سریال «بزنگاه» رضا عطاران در نقش یک معتاد بازی می کند که همسر وی او و دخترش را به علت اعتیادش ترک کرده است.

آخرین کار «رضا عطاران» در مقام کارگردان مجموعه «ترش و شیرین» بود که در ایام نوروز سال ٨۶ از شبکه سوم سیما پخش شد و توانست بالاترین رتبه بینندگان را به خود اختصاص دهد. «متهم گریخت»، «خانه به دوش»، «کوچه اقاقیا»، «قطار ابدی»، «مجید دلبندم»، «ستاره ها» و «سیب خنده» از دیگر ساخته های این کارگردان است که همگی نکته های مشترکی را در بر دارند. از همین روست که وقتی خبر ساخت یک سریال توسط رضا عطاران به گوش می رسد، می توان از قبل حال و هوای آن را تشخیص داد. تنها چیزی که در این میان فرق خواهد داشت داستانی است که دستمایه ساخت قرار گرفته و انتخاب بازیگران، اگرچه باید گفت بازیگران نیز به گونه ای انتخاب خواهند شد که به طور دقیق همان چیزی که مدنظر رضا عطاران است شکل بگیرد. متن سریال عطاران را محمدرضا آرین و سروش صحت نوشته اند.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱

DEP - Data Execution Prevention - مجموعه ای از فناوریها در نرم افزار و سخت افزار میباشد که مانع از اجرای کد از درون قسمتهایی از حافظه که برای ذخیره اطلاعات در نظر گرفته شده اند می شود.
در واقع این فناوری از مدتها پیش وجود داشت ولی شیوع گسترش ویروسها و کرمها در چند سال اخیر مایکروسافت را بر آن داشت که از این فناوری در نسل جدید ویندوز یعنی Windows XP SP2 و Server 2003 SP1 استفاده نماید.
در حال حاضر شایعترین راه گسترش کرمها (کرم برنامه ایست که بدون نیاز به انجام عمل خاصی توسط شما خود را بدرون رایانه تان منتقل میکند) سرریز نمودن بافر (BOF) میباشد. در این روش مقدار زیادی اطلاعات، برای برنامه ای که منتظر مقدار مشخصی از اطلاعات است فرستاده میشود. اگر برنامه مورد نظر بدون بررسی حجم اطلاعات دریافتی آنرا در حافظه قرار دهد، اطلاعات اضافه در قسمتهای دیگری از حافظه نوشته میشود و برنامه مخرب از طریق اجرای این اطلاعات (و Exception Handling) کنترل سیستم را بدست میگیرد. حال سیستمی را در نظر بگیرید که از DEP حمایت میکند. حتی در صورت وجود چنین نقصی در یک برنامه و نوشته شدن اطلاعات اضافی در سایر نقاط حافظه، به محض تلاش برای اجرای چنین اطلاعاتی یک خطا بروز خواهد کرد و از اجرای آن جلوگیری به عمل خواهد آمد.
در روشی مشابه مورد ذکر شده تروجانها و سایر برنامه های جاسوس خود را از دید کاربر و سایر برنامه های آنتی ویروس و فایروال مخفی می کنند (Process Injection) که در سیستمهایی که از DEP پشتیبانی می کنند چنین عملی دیگر امکان پذیر نخواهد بود.
DEP توسط نسل جدید پردازنده ها حمایت شده و در آینده استفاده از آن گسترش بیشتری خواهد یافت.
در صورتیکه هنوز بر روی رایانه شخصی خود Windows XP Service Pack 2 نصب نکرده اید زودتر نسبت به تهیه و نصب آن اقدام نمایید تا با بهره مندی از این فناوری جدید نسبت به بسیاری از برنامه های مخرب که حتی هنوز شناسایی نشده اند ایمن شوید. تنظیمات پیش فرض DEP در Windows XP SP2 برای حفاظت از رایانه شما کفایت میکند ولی در صورتیکه مایل به تغییر یا بررسی آنها میباشید مسیر زیر را دنبال کنید :

Control Panel -> System -> Advanced (Tab) -> Performance (Settings) -> Data Execution Prevention (Tab)

در نظر داشته باشد که اطلاعات مربوط به این تنظیمات از طریق اضافه کردن سوییچ های خاصی به فایل boot.ini اعمال میگردند.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱

به عقیده بعضی از دانشمندان روزی ربات ها آنقدر باهوش خواهند شد که مستقل عمل می کنند و حتی علیه انسان ها بر خواهند خواست به همین منظور کارگردانان و بازی سازان بسیاری در این باره فیلم و بازی های تخیلی بسیاری ساخته اند که سایت نرم افزار ی دانلود رایگان یکی از بازی های قدیمی و محبوب کامپیوتر را به صورت قابل حمل برای شما کاربران گرامی تهیه دیده است.

بازی Assault Droid جنگ بر علیه ربات می باشد که با سبکی ساده و کاربر پسند تولید شده است. این بازی به این جا ختم نشده و برای اکثر کنسول های بازی و موبایل محصول ارائه داده است. شما می بایست با ماشین ربات خود نگهبانان ماشینی دیگر را از سر راه خود بردارید و به مقصد برسید. بازی یورش روبات ها برای رایانه را می توانید بدون نیاز به نصب از این سایت دانلود کنید.

Portable Assault Droid v1.0 - بازی یورش روبات

خصیصه های بازی Portable Assault:

  • بازی ساده کامپیوتر و جنگی افسانه ای
  • دارای 7 مرحله متفاوت
  • 3 نوع دشمن خطرناک
  • 2 نوع اسلحه مخوف لیزر و پلاسما

نیاز های سیستم برای بهترین کارایی:

  • ویندوز: ویندوز 2000/XP/Vista
  • آداپتور گرافیکی: DirectX 9c
  • رم: 512 MB

دانلوددانلود رایگان بازی یورش روبات ها (حجم : 19.59 مگابایت)
رمزرمز عبور فایل : www.fdl.ir

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱

شاید شما یک طراح پوستر, طراح مجله, یک طراح وب و یا یک کاربر ساده باشید که بنا به نیازتان باید یک طرح تجاری را برای کارفرمای خود آماده کنید و تحویل دهید. در این مطلب "دانلود رایگان" برای شما یک سری تصاویر سه بعدی تجاری آماده کرده است که امیدواریم از دانلود آن لذت ببرید. این تصاویر تجاری با استفاده از مدلهای سه بعدی ساده و رنگهای ساده معنی و مفهوم خاصی از تجارت را به همراه دارند. این تصاویر سه بعدی تجاری 36 عدد هستند که با کیفیت بالا ی خود (1600*1200) مناسب کار گرافیست ها و طراحان عزیز میباشد.

 

3D Business Graphics - تصاویر سه بعدی تجاری

دانلود دانلود تصاویر سه بعدی تجاری (حجم : 4.93 مگابایت)
رمزرمز عبور فایل : www.fdl.ir

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱
معنی نام شکل

شکل

تکیه گاه - یاور- متکی به کسی یا چیزی

خرس  

حساس و ظریف بودن ، تحول - مهربانی

کلاغ  

خیر و روزی، مسئله بزرگ قابل حل

صخره  

پیشروی اهداف ، استقامت - حرکت

پا  

توانمندی در عمل ، قدرت

دست  

تکیه گاه - یاور ، متکی به چیزی بودن

عصا  

حساس و ظریف بودن ، تحول - مهربانی

پروانه  

خیر و روزی، مسئله بزرگ قابل حل

نهنگ  

فخر فروشی ، غرور

طاووس  

مسافرت هوایی ، راه دور ، خبر از مسافر

هواپیما  
دعای خیر والدین یا عزیزی بر آوردن حاجات انسان در حال دعاکردن  
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱

منبع : http://www.sakhtnagir.blogfa.com                   منبع : http://www.sakhtnagir.blogfa.com

دانلود                                               دانلود

 

منبع : http://www.sakhtnagir.blogfa.com                    منبع : http://www.sakhtnagir.blogfa.com

دانلود                                               دانلود

 

قابل نصب بر روی :

| N82 | N95 | E51 | N81 | 6121 Classic | 6120 Classic | 5700 Express Music | 3250 | E60 |

| Navigator | E90 Communicator | N76 | 6290 | N77 | E65 | N93/N93i | N91 | 5500 |

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱

امروز اکثر افراد ویدئو های جذابی در گوشی موبایل خود دارند. پیشنهاد می کنیم ویدئو موبایل ساخته شده از رقص یک ماشین با آهنگ عربی را مشاهده کنید.

 

 

 فرمت : 3GP
 دانلود - با حجم 400 کیلوبایت

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/۱۱

اندازه گیری :
اولین مسئله برای رسم الگو اندازه گیری هر فرد است .
بنابراین ، باید اندازه های شخصی که می خواهیم برایش الگو بکشیم را به دست می آوریم . برای رسم الگوی دامن به 3 اندازه احتیاج داریم .
1- دورکمر 2- دور باسن 3- قد دامن
- دور کمر : مطابق شکل 1 متر را دو گودترین قسمت کمر قرار داده ، کمر را اندازه می گیریم .
- دور باسن : مطابق شکل 2 متر را در قسمت برجسته باسن از پشت قرار داده دور باسن را اندازه می گیریم .
- قد دامن : متر را در قسمت پهلو روی خط کمر قرار داده ، قد دامن را اندازه می گیریم .
دراین شماره ، طریقه ی روی پارچه گذاشتن الگو را درس می دهیم . همان گونهکه در شکل یک می بینید ، الگوی جلو باید روی دولای بسته ی پارچه قرار بگیرد تا بعد از بریدن قسمت جلوی دامن به شکل کامل در آید . قسمت پشت را هم روی دولای باز قرار می دهیم تا وسط پشت دامن درز داشته باشد . از خط کمر به اندازه ی 18-20 سانت پائین می آییم و محل انتهای زیپ را مشخص می کنیم . از محل انتهای زیپ تا پائین دامن را می دوزیم . البته اگر بخواهیم پشت دامن چاک داشته باشد محل چاک را هم مشخص می کنیم و به مقداربلندی درز و وسط پشت را ندوخته باقی می گذاریم .
- بعد از کوک زدن پنس ها ، دامن را پرو می کنیم . اگر اندازه ی کمر خوب بود ، پنس ها را چرخ می کینم و به سمت پهلو خوابانده اتو می کنیم . اگر کمر دامن گشاد بود پنس ها را بیشتر می گیریم . اگر کمر دامن تنگ بود ، مقدار پنس ها را کمتر می گیریم .
- برای پارچه ی کمر ، مستطیلی در می آوریم به درازای دور کمر + پنج سانت و به پهنای هشت سانت .
- لایی کمر مستطیلی است به دارازای دور کمر + سه سانت و به پهنای سه سانت .
- لایی را مطابق شکل روی قسمت ها شور خورده ی پارچه ی کمر می چسبانیم . ( شکل دو )
- پارچه ی کمر را از وسط تا کرده اتو می کنیم . لبه های یک سانتی را از پشت چرخ کرده از رو اتو می کنیم .


- قسمت لایی دار را به سمت داخل لباس دوخته و قسمت پارچه ی بدون لایی را به سمت روی لباس می دوزیم
- پارچه ی کمر در محل زیپ سه اضافه دارد که این اضافه را برای جادکمه یا قزن قفلی در نظر گرفته ایم . ( شکل سه )

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

پخش موزیک سریال امام علی (ع) به وسیله سیم کارتهای ایرانسل

پخش موزیک سریال امام علی (ع) به وسیله سیم کارتهای ایرانسل!

همگی شما احتمالأ سریال امام علی (ع) که چند سال پیش از سیما پخش میشد را به یاد دارید. موزیک به یاد ماندنی این سریال پس از گذشت ها مدتها همچنان در خاطره ها باقی مانده است
یادش بخیر سریال امام علی (ع) که چند سال پیش از شبکه یک صدا وسیما پخش میشد .موزیک زیبای اون که استاد فرهاد فخرالدینی ساخته بود را به یاد دارید . در صورتی که شما نیز از سیم کارتهای دائمی یا اعتباری ایرانسل استفاده میکنید با استفاده از یک ترفند مخفی و ساده میتوانید موزیک این سریال را بشنوید.جالب اینکه این کار کاملأ رایگان است و با استفاده از قابلیت دایورت میتوانید کاری کنید هر کس با شما تماس گرفت این آهنگ را بشنود!

برای اینکار توسط گوشی خود که سیم کارت ایرانسل در آن قرار دارد ، شماره 159 را شماره گیری نمایید.
همان طور که ذکر شد هر چقدر بخواهید میتوانید این موزیک را گوش کنید ، و همچنین شماره خود را بر روی این شماره دایورت کنید.

(با استفاده از این طرح و توسعه آن میتوان کارهای پیشرفته تری نیز صورت داد ، به عنوان مثال میتوان یک رادیوی رایگان راه اندازی کرد که به جای پخش تنها یک آهنگ ، موزیک های مختلفی را پخش کند و استفاده کنندگان این نوع سیم کارتها از یک رادیوی موزیک رایگان نیز بهره خواهند برد)

منبع : ترفندستان

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩
۱۰۰۰۳۸۰: جک، با ارسال یک اس ام اس که در آن تعداد جک درخواستی نوشته شده است برای شما یک جک ارسال میشود.

۱۰۰۰۳۸۱: سرویس حدیث.

۱۰۰۰۳۸۲: سرویس نهج البلاغه.

۱۰۰۰۳۸۳: سخن روز.

۱۰۰۰۳۸۴: آیا میدانید؟

۱۰۰۰۳۸۵: سر کاری.

۱۰۰۰۳۸۶: سرویس عاشقانه.

۱۰۰۰۳۸۷: سرویس پند آموز.

۱۰۰۰۳۸۸: فال حافظ.

۱۰۰۰۳۹۱:اس ام اس چیستان.

۱۰۰۰۳۹۲: ساعت کشور ها.

۱۰۰۰۳۹۳: ترین ها (بهترین ها و بد ترین ها).

۱۰۰۰۳۹۴: مکان های دیدنی هر شهر.

۱۰۰۰۳۹۵: پیام سلامتی.

۱۰۰۰۳۹۶: محاسبه مسافت بین شهر ها.

۱۰۰۰۳۹۷: فیلم های روی پرده سینما.

۱۰۰۰۳۹۸: زمان پخش برنامه های تلوزیون.

۱۰۰۰۳۹۹: شش تیم اول لیگ فوتبال کشور.

۱۰۰۰۴۰۰: بازی پیشنهادی.

۱۰۰۰۴۰۱: جدید ترین نرم افزار.

۱۰۰۰۳۵۵: اس ام اس whois در صورتی که نام سایت مورد نظر خود را برای این سرویس ارسال کنید مشخص میشود که این سایت Available است یا خیر.

۱۰۰۰۳۵۷: استخاره با ارسال یک اس ام اس به این شماره سیستم به طور خود کار برای شما استخاره میگیرد ( ترفندستان ) و جواب استخاره را برای شما ارسال میکند.

۱۰۰۰۳۵۸: آب و هوا، با ارسال نام شهر مورد نظر به این شماره وضعیت آب و هوای آن شهر برای شما ارسال میشود.

۱۰۰۰۳۵۹: قرآن، با ارسال یک اس ام اس که ابتدا شماره سوره و سپس شماره آیه و سپس حرف
F یا A (
برای فارسی یا عربی بودن آیه) در آن باشد.

۱۰۰۰۳۷۰: دیکشنری، با ارسال یک لغت انگلیسی به این شماره معنی فارسی آن برای شما ارسال میگردد.
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

 

شاید تا به حال برای شما اتفاق افتاده باشد که بازی جاوایی را روی گوشی خود نصب می کنید و هنگامی که آن را باز می کنید مشاهده می کنید که رزولوشن آن کمتر از رزولوشن گوشی شماست و احتمالا حالتان گرفته می شود!

برای تغییر اندازه ی تصویر و بزرگتر نمودن آن (و یا حتی کوچکتر نمودن آن) کافی است مراحل زیر را انجام بدهید.

1. با استفاده از نرم افزار WinRar فایل jar را باز کنید (Open Archive)
2. بعد از باز نمودن آن، پوشه ای با نام META-INF خواهید یافت. وارد آن پوشه شوید.
3. در داخل آن پوشه فایلی به نام MANIFEST.MF وجود دارد. آن فایل بکشید و داخل دسکتاپ خود درگ کنید (Drag and Drop) سپس آن فایل را از روی دسکتاپ خود باز کنید (مثلا با استفاده از NotePad). توجه کنید برنامه ی WinRar را نبندید و آن را به همان حال باقی بگذارید.
4. قبل از ویرایش فایل MANIFEST.MF شما باید دو نکته را از قبل بدانید، اول رزولیشن اصلی بازی، دوم رزولوشن گوشی خودتان. با دانستن این دو نکته، این دو خط را به انتهای فایل MANIFEST.MF بیفزایید:

Nokia-MIDlet-Original-Display-Size: www,xxx
Nokia-MIDlet-Target-Display-Size: yyy,zzz

به جای مقادیر www و xxx باید مقدار رزولیشن اصلی بازی را وارد کنید. همچنین به جای مقادیر yyy و zzz باید مقدار رزولوشن گوشی خود را وارد کنید. مثلا اگر رزولوشن اصلی بازی 176x208 باشد و رزولوشن گوشی شما 240x320 باشد، خطوط فوق به صورت زیر خواهد بود:

Nokia-MIDlet-Original-Display-Size: 176,208
Nokia-MIDlet-Target-Display-Size: 240,320

5. حالا فایل MANIFEST.MF را ذخیره کرده و آن را از روی دسکتاب خود بکشید و داخل پوشه ی META-INF که قبلا با WinRar باز کرده اید درگ کنید. چون فایل قبلی هنوز وجود دارد باید فایل جدید را overwrite کنید.


تمام شد! حالا به راحتی می توانید آن را به داخل گوشی خود کپی کنید، نصب کنید و لذت ببرید!

منبع : http://www.larmanet.com/More-810.ASPX

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

تشخیص اصل بودن گوشی موبایل از طریق اینترنت با استفاده از کد IMEI 


امروزه در کشور ما اکثر گوشی های موجود در بازار ثبت(ریجستر) نشده و قاچاقی به کشور وارد می شوند که این موضوع باعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده که علت آن چیزی به جز غیر اصل بودن آن و به اصطلاح تغییر داده شده(که از این پس چنج شده در متن گفته می شود) بودن آن نیست که متاسفانه فروشندگان، گوشی های تقلبی و یا چنج خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرفی می کنند که برای شناسایی گوشی های اصلی و چنج راه های متفاوتی است که از جمله ان ها دادن کد #06#* است که سریال گوشی شما (IMEI) را مشخص نموده و بایدآن با سریال روی کارتن و باطری همخوانی داشته باشد، در غیر این صورت گوشی شما قاچاق بوده و چنج شده است.
البته بعضی از افراد سودجو برای این مشکل ها هم راه حلی پیدا کردند که با عوض کردن بار کد روی جعبه گوشی قاچاق را با قیمت گوشی اصل می فروشند.


ولی ما امروز برای شما این مشکل را از طریق اینترنت حل خواهیم کرد.

شما با وارد شدن به سایت زیر و دادن شماره سریال گوشی(IMEI) خود در کادر مربوطه(برای بدست آوردن سریال کد #06#* را در گوشی خود وارد کنید) می توانید جزیات بیشتری را در مورد گوشی خود ملاحظه کنید. مثلا اگر گوشی شما مدل w700i سونی اریکسون است اگر بعد از وارد نمودن سریال (IMEI) گوشی٫ مشخصات همان گوشی w700i خود را یافتید گوشی شما اصل بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد و شما می توانید از سرویس های آپدیت و … استفاده کنید بدون انکه سیمکارت با گوشی شما مشکلی پیدا کند اما اگر مشخصات داده شده مربوط به گوشی شما نباشد گوشی شما قاچاق یا چنج یا … می باشد. 


به عنوان مثال من یک گوشی K750i را چک کردم که پس از چک این سایت مشخصات یک گوشی موتورلا را به من نشان داد . در نتیجه گوشی من چنج شده و غیر اصل است ! شما هم میتوانید گوشی خود را چک کنید و از بابت اصل بودن آن مطمئن شوید ! 

این سایت به غیر از چک کردن IMEI چیز های دیگر را هم چک میکند مانند: PHONE number analysis

IMSI number analysis

IMEI number analysis

SIM number analysis

ISPC number analysis


 لینک سایت برای چک کردن

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

 

به غضنفر میگن : لپ لپ می خری ؟

میگه : آره !

میگن : حالا جایزه هم توش داره ؟

میگه : فکر نمی کنم ،‌ من لپ لپ رو واسه کیفیتش می خرم !

---------- ---------- ----------

یارو میره تو آشپزخونه میبینه کتریش نیست ؛ اینورو نگاه میکنه نیست اونورو نگاه میکنه هست !

---------- ---------- ----------

به غضنفر میگن : وبا اومده .

میگه : چیچی آورده ؟!

---------- ---------- ----------

به غضنفر توپ فوتبال نشون میدن میگن این چیه ؟

میگه : اونقدر ها هم که دیگه خر نیستم ! معلومه زمین شطرنجه !

---------- ---------- ----------

من الآن بالای برج ایستادم ، شوخی هم ندارم ، اگر بدونم دوسم نداری از همین بالا...

.

.

.

با آسانسور میام پایین !

---------- ---------- ----------

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

مواد لازم :   

علاقه  قدری

طرز تهیه :

عوامل رژیمی نقش مهمی در تکرر و شدت بروز زخم دارند , مصرف زیاد قند و شکر و کربوهیدرات تصفیه شده می تواند در بوجود آمدن زخم موثر باشد .
از قدیم , برای کاهش اسیدیته معده شیر توصیه می شده است , که در حقیقت تنها یک افزایش موقتی را در PH‌ بوجود می آورد و به دنبال آن زیاد شدن ترشح اسید که میتواند زخم را بدتر کند , مصرف زیاد الکل می تواند سبب زخم و خوردگی بافت پوششی معده گردد . هم ... معمولی و هم ... بدون کافئین در بسیاری از افراد موجب تشدید سوزش قلب و زخم میشود . حساسیت های غذایی ( مانند حساسیت به شیر گاو ) می تواند در تشکیل زخم موثر باشد , شناسایی و پرهیز از مصرف غذاهای محرک اغلب موجب بهبود زخم و جلوگیری از عود آن می شود . آب کلم خام حاوی مقادیر زیادی s-متیل متیونین و گلوتامین است یعنی دو اسید آمینه ای که میتواند بهبودی زخم را تسریع نماید , نوشیدن نیم لیتر آب کلم خام در روز احتمالا به بهبود زخم کمک می نماید , در مورد زخم های ناشی از هلیکو باکتر پیلوری تغذیه مناسب موجب حفظ و سلامت بافت پوششی دوازدهه می شود . تغذیه مناسب همچنین با تقویت سیستم ایمنی موجب افزایش مقاومت در برابر عفونت مزمن هلیکوباکتر می گردد .
ریز مغذی ها :
ماده مغذی : ویتامین A مقدار سفارش شده روزانه : بین 8000 تا 10000 میکرو گرم ملاحظات : موجب تقویت مخاط معده و احتمالا مانع از بروز زخم شده و به بهبود زخم کمک می کند . مقادیر بالای ویتامین A باید فقط تحت نظر پزشک مصرف شود .
ماده مغذی : ویتامین E مقدار سفارش شده روزانه : حدود 400 میلی گرم ملاحظات : مانع بروز زخم می شود و می تواند به بهبود زخم ها هم در معده و هم در دوازدهه کمک نماید .
ماده مغذی : روی مقدار سفارش شده روزانه : بین 30 تا 60 میلی گرم ملاحظات : بهبودی زخم را تسریع می کند .
ماده مغذی : L-گلوتامین مقدار سفارش شده روزانه : بین 1 تا 1.5 گرم ملاحظات : گلوتامین منجر به تسریع در ترمیم مخاط معده و دوازدهه می شود .

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

مواد لازم :

خرچنگ      5عدد
آب            به مقدار لازم
سرکه       3قاشق سوپخوری
نمک       به میزان لازم
فلفل قرمز        2/1 قاشق چایخوری
سس شبت        مقداری

طرز تهیه :

کرفس ها را به چهار قسمت تقسیم کنید . خرچنگ ها را با مقداری آب و سرکه و کرفس و کمی نمک وفلفل قرمز 10 الی 15 دقیقه می جوشانیم . خرچنگ بعد از جوشیده شدن تغییر رنگ میدهد وقرمز رنگ می شود . پوسته آن رامی گیریم و گوشت داخلآن راخارج می کنیم . گوشت های خرچنگ را خرد می کنیم . گوشت رادر سس شبت بغلطانید و دردیس بریزید و اطراف آن رابه دلخواه تزئین کنید . ( سس شبت را مطابق دستور سسشبت در کوکتل میگو تهیه نمائید .)

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

مواد لازم :   
برنج  200 گرم
سبزی آش  1000 گرم
سیر  2.5 قاشق سوپخوری
پیاز داغ عسلی  3.5 قاشق سوپخوری
گوشت چرخ کرده  500 گرم
ماست ساده کم چرب  2000 گرم
گلپر  1.5 قاشق سوپخوری
روغن  2.5 قاشق سوپخوری
فلفل  قدری
نمک  قدری

طرز تهیه :
لپه و پیاز سرخ کرده و 4 تا 5 لیوان آب را در ظرفی میریزیم روی اتش ملایم می گذاریم کمی نمک و فلفل میریزیم تا لپه کمی بپزد ، بعد برنج را بدقت میشوئیم و داخل لپه میریزیم میگذاریم برنج کاملا بپزد و گوشت چرخ کرده را با یکی دو عدد پیاز رنده شده و کمی نمک و فلفل مخلوط میکنیم ، ممکن است باین گوشت یک استکان برنج پخته شده اضافه کنیم و کله و جگر بره را درست نمائیم ، بعد آنها را داخل آش میریزیم ، سبزی را نیز تمیز می نمائیم و می شوئیم و خرد می کنیم به مایه آش اضافه می کنیم می گذاریم آهسته بجوشد و آش جا بیافتد و باید برنج آش کاملا بپزد و لعاب بیندازد . برای چاشنی آن یک کیلو ماست کافی است ، ماست را خوب میزنیم و با آش مخلوط می کنیم و از روی آتش بر می داریم . در آخر کار گلپر را باآش اضافه می کنیم و آش را در ظرف میریزیم و کمی نعنا داغ روی آن میدهیم (با 2 تا 3 قاشق سوپخوری روغن و یک قاشق سوپخوری نعناع خشک نرم نعناع داغ درست میکنیم ).

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

سلام دوستان عزیزم . امروز قصد دارم ساختن کد جاوا اسکریپ لینک باکس رو برای دوستان بلاگفایی آموزش بدم .
برای مشاهده آموزش در ۵ مرحله به ادامه مطلب بروید…


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٩

 

برنامه روزانه ملتهای مختلف به شرح زیر اعلام می شود

 
آمریکا
8 ساعت کار
8 ساعت استراحت
2 ساعت ماندن در ترافیک
2 ساعت تفریح ناسالم
2 ساعت تماشای تلویزیون
2 ساعت کار با اینترنت
فرانسه
8 ساعت کار
6 ساعت استراحت
2 ساعت قدم زدن در خیابان
4 ساعت کتاب خواندن
2 ساعت حرف زدن علیه تلویزیون
2 ساعت خندیدن


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥

 

ورزش

ورزش شامل فعالیت هر کس با یک منظور و در محیطی متفاوت از محیط روزانه برای مسابقه، لذت بردن ، برای کسب برتری، برای پیشرفت مهارت یا ترکیبی از تعدادی از این هاست. تفاوت منظور همراه با در نظر گرفتن مهارت فرد یا گروه یا دلیری علامت مشخصه ورزش است.
بنابر این پریدن از روی یک مانع در مقابل دیدگان هزاران نفر در یک میدان سر پوشیده ورزش است در حالی که پریدن از روی یک چشمه هنگام پیاده روی در روستا فقط تلاش برای خیس نشدن پای فرد است.
انواع مختلفی از ورزش وجود دارند و انسان ها قسمت مهمی از وقت، پولو دلبستگی خود را نه فقط به عنوان شرکت کننده بلکه به عنوان تماشاگر به آن ها اختصاص می دهند .
ورزش امروزه در جهان به وسیله ای مبدل شده که انسان ها را با هم متحد و آشنا کرده و بین آن ها پیوند اخوت و برادری برقرار می کند و مهمترین هدف و وظیفه ورزش همین است ایجاد مودت و دوستی بین ورزش کاران که هر چند در میدان رقیب هم هستند اما در خارج از میدان به عنوان رفیق همدیگر می باشند .
ورزش ترکیبی از فعالیت های فیزیکی عادی و معمول و مهارت های شخصی و به عنوان تفریح و یک سری از قوانین که برای مسابقه ، لذت بردن و رسیدن به برتری است. ترکیب شخصیت هایی با مهارت های متفاوت در یک ملت، شجاعت و دلاوری آن ملت را افزایش می دهد .تاریخچه ورزش

img/daneshnameh_up/c/cf/تاریخچه.jpg


تمدن ها در ورزش سراسر تاریخ ، توانستند یک معامله بزرگ که تغییر اجتماع و ماهیت در ورزش است را آموزش بدهند . آن ها چیزهای بسیار جدیدی از هنر را در فرانسه ، آفریقا و استرالیا ی ما قبل تاریخ که مدرک آن در مراسمات رسمی تهیه شد را کشف کنند .
این کسب مهارت ها وابسته به سفارش مردم است که برای یافتن معانی فعالیت ها در ورزش به صورت یک مروارید گران بها می درخشد . مثلا ورزش ژیمناستیک در میان چینی ها پیشینه‌ی زیادی دارد .
ورزش های دیگر شامل : پرتاب نیزه ، پرتاب دیسک و پرش بلند و کشتی است. رسوم سنت گرایی ورزش باستانی ایرانی ، هنر زورخانه ای بود که اکنون با این روش تماس اندکی دارند . در میان دیگر ورزش های ایرانی چوگان و پرتاب نیزه هم وجود داشت. دسترسی به ورزش های عمومی با تاسیس یونان قدیم ، ایجاد شد . کشتی ، دومیدانی ، بوکس ، پرتاب نیزه ، پرتاب دیسک و مسابقه ارابه سواری نیز در آن زمان متداول بود.
بازی های المپیک هر چهار سال یک بار در دهکده‌های کوچک مثل یونان باستانبرگزار می شد و مردم سراسر جهان به این المپیک ها فرا خوانده می شدند.
وجود ورزش های منظم برای موجودات زنده مطابق المپیک قرن قدیمی و قرن حاضر است. فعال شدن موجودات برای تنظیم غذا و خوراک خود موجب منظم انجام شدن فعالیت ها برای لذت بیشتر مسابقات و فعالیت هایی مثل ماهیگیری و باغبانی است . انقلاب صنعتی موجب زیاد شدن آلودگی و فرصت نداشتن تماشاگر ورزشی برای دسترسی و تمایل به بازی های جهانی شده است. محبوبیت و تمایل داشتن مانند ماشین افزایش گر، موجب ترقی‌های حرفه ای متداول ورزشی می شود . توضیح بیشتر در تاریخچه ورزش


اهمیت ورزش

امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند. برخی از مردم، ورزشکار حرفه ای اند و گروهی ورزشکار آماتور . گروهی طرفدار و علاقه مند به ورزش و دیدن برنامه ها، مسابقات و نمایش های ورزشی بوده، وعده ای نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می گذرانند.
وزارتخانه ها و ادارات ورزشی فراوانی تاسیس شده و مخارج زیادی صرف ورزش ، ساختن استادیوم ها، مجتمع ها و باشگاه های ورزشی و نیز تهیه وسائل و لباس های ورزشی و یا تماشای مسابقات ورزشی می شود. بخش های قابل توجهی از برنامه های تلویزیون ، رادیو، مجلات و سایر رسانه های گروهی، به ورزشی و اخبار ورزشی اختصاص دارد و خلاصه ورزش یکی از اموری است که در جهان به صورت جدّی مطرح بوده و از جهات مختلف دارای اهمیت می باشد، از جمله: توضیح بیشتر در اهمیت ورزش

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥

شکلا ت بستنی
مواد لا زم:
شکلا ت کوبیده شده 350 گرم، شیر 250 میلی لیتر، کرم بستنی 250 میلی لیتر وانیل 2/1 قاشق مربا خوری زرده تخم مرغ 4 عدد شکر طلا یی 25 گرم

طرز تهیه :

250 گرم شکلات را روی حرارت ملایم ذوب می کنیم. شیر، کرم بستنی و وانیل را می جوشانیم.زرده تخم مرغ و شکر را با همزن آنقدر هم می زنیم تا کمرنگ شود. شیر جوشانده شده را کم کم اضافه می کنیم سپس مخلوط را در ماهیتابه روی حرارت ملایم می گذاریم و مدام هم می زنیم تا به قاشق بچسبد. کستارد را به شکلات ذوب شده بیافزایید و خوب مخلوط کنید و بگذارید سرد شود. سپس در قالب ریخته و به مدت 2-3 ساعت داخل فریزر میگذاریم وقتی قطور و نیمه یخزده شد آن را از فریزر خارج کرده و به آرامی با همزن مخلوط می کنیم. بعد بقیه شکلاتها را روی بستنی می ریزیم و هم می زنیم و دوباره برای 1-2 ساعت دیگر  داخل فریزر می گذاریم تا کاملا یخ بزند . سپس می توانید با تزیینات  مختلف سرو کنید.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥

The Club Full PC Game ISO

 

منبع | Kashkul.net

 

The Club Full PC Game ISO

 6GB | Rapidshare - Filefactory

دانلود در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥

اینان مردان بی گناه قبایل شیعه پاکستان هستند که توسط تروریست های سنی های تندروی پاکستان(وهابی ها)  به شهادت رسیده اند. البته این جنایات در عراق و افغانستان نیز ادامه دارد و به نام اسلام مشغول سر بریدن مسلمین و بالاخص شیعیان هستند . اشتباه نکنیم آنها نه وهابی هستند نه مزدور اسرائیل و نه امریکا و نه بعثی بلکه از شمول اهل سنت هستند کسانیکه خلیفه اول و دوم و سوم و با اکراه خلیفه چهارم هم دارند . کسانی هستند که هنگام سر بریدن من و توی مسلمان فریاد الله اکبر می زنند و با افتخار از خداوند می خواهند این جنایات را به عنوان جهاد فی سبیل الله قبول نماید . خیلی راحت در مسجد بمب منفجر می کنند ، خیلی راحت بیگناهان را سر می برند و زنان حامله را شکم پاره می کنند ، کودکان را زنده زنده می سوزانند

چندی قبل نیز سنی های پاکستان حدود 30 مسافر شیعه را در میانه راه پیاده نمودند و آنها را کنار یک تانکر سوخت زنده زنده سوزاندند و اکنون یک دسته گل دیگر سنی های پاکستان که جدیدا به نیت قربه الی الله سر می برند و دست و پا قطع می کنند .

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥
دانلود تم موبایل سونی اریکسون : گل سه رنگ

 تم نوکیا - سیمباین سری60-ویرایش2 - کیفیت 208-176

 

قابل نصب بر روی گوشی های نوکیا مدل های

3230, 6260, 6600, 6620, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682, 7610,

 N70, N72, N90


برای دانلود تم موبایل نوکیا از لینک زیر استفاده کنید
 
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥

 

غذاهای متنوع میل کنید
استفاده از انواع و اقسام مختلف غذاها فواید بسیار زیادی را در بر دارد. پیش از هر چیز شما می توانید مطمئن باشید که تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را مصرف نموده اید، همچنین از این راه مواد مورد نیاز بدن برای مقابله با بیماری های متفاوت نیز را به آن رسانده اید.

به عنوان مثال زمانی که از میوه های مختلف استفاده می کنید، مواد مورد نیاز بدن را به طور کامل جذب خواهید کرد. زمانی که یک سیب را گاز می زنید میزان معینی فلاونوئید (ترکیباتی که برای عملکرد و شاداب نگه داشتن قلب مفید هستند) را به آن می رسانید. با توجه به خواص بیشماری که در میوه ها یافت می شود، پرتقال نیز یکی دیگر از میوه هایی است که بسیار مغذی بوده و دارای فواید بسیار زیادی می باشد.

پرتقال حاوی ویتامین C ، نوعی فیبرهای مخصوص و مقداری فلاونوئید می باشد که روی هم رفته از ابتلا به انواع خاصی از سرطان ها جلوگیری می کند. از سوی دیگر موز نیز به عنوان منبع خوبی برای پروتئین به شمار می رود. انگور، انبه، و میوه های خانواده توت (توت فرنگی، شاتوت و ...) فواید بیشماری را دارا هستند.

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥
نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥

 

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٥

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

سن ازدواج و پیگرد قانونی

سن ازدواج برای دختران(4)

دختر

برای مطالعه ی قسمت قبل اینجا کلیک کنید.

ضمانت اجرای تخلف از سن ازدواج

در قانون مدنی فراز و نشیب های تاریخی فراوان در راستای سن ازدواج واقع شده و قانون دراین باره تغییراتی کرده است که البته همه ی آنها به نحوی به یکدیگر نزدیک هستند .

همانطور که گفتیم این تغییرات در ماده 1041 ق.م که مختص سن ازدواج است  به اجمال به این صورت واقع شد:

ماده 1041 ق.م (قبل از اصلاح ): " نکاح اناث قبل از رسیدن به سن 15 سال تمام و نکاح ذکور قبل از رسیدن به سن 18 سال ممنوع است معذالک در مواردی که مصا لحی اقتضا کند با پیشنهاد مدعی العموم و تصویب محکمه ممکن است استثنائا معافیت از شرط سن اعطا شود  ولی در هر حال این معافیت نمی تواند به اناثی داده شود که کمتر از 13 سال تمام دارند  . ...."

ماده 1041 ق.م (اصلاحی مورخ 61/10/8 ) نکاح قبل از بلوغ ممنوع است تبصره :عقد نکاح قبل از بلوغ با اجاز ه ولی صحیح است بشرط رعایت مصلحت مولی علیه ( پسر یا دختر).

 

ماده 1041 ق.م (اصلاحی مصوب 79/9/27) عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن 13 سال تمام شمسی و پسر قبل از رسیدن به 15 سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط رعایت مصلحت با تشخیص دادگاه صالح .

 

 به نظر می رسد مفاد هر سه ماده به نحوی به هم نزدیک بوده و بیانگر یک مطلب است ،اینکه مسلما ازدواج قبل از سن بلوغ ممنوع وازدواج درپایین تر از سن مقرر درهر سه  قانون با اذن ولی و تشخیص دادگاه میسر است که البته در مورد ماده مذکور قبل از اصلاح در صورت مصلحت نمی تواند این سن از 13 سال برای دختران کمتر باشد و در واقع تنها تفاوت، در  سن قانونی برای ازدواج بود که در قبل از اصلاح ، سن دختر 15 سال تمام و در اصلاحی سال 61  بدون در نظر گرفتن سن خاصی سن بلوغ سن ازدواج بود و در عین حال ازدواج در قبل از سن بلوغ را با اذن ولی اجازه می داد که در واقع تبصره ماده اصلاحی آنچه در اصل ماده ممنوع بود ، مباح می دانست اینجا بود که ماده 1041 باتغییراتی در سال 79 به این ابهام خاتمه داد  ودراین ماده ، سن 13 سال سن ازدواج و ازدواج قبل از این سن به اجاز ه ولی منوط شد .

بنابراین اگر چه  ماده 1041 در مصوبه سال 79 به نحوی تکلیف را روشن ساخت  و سن قانونی ازدواج را تعیین کرد ، بدین معنا که از یک سو  نکاح خردسالان را جایز ندانسته و از سوی دیگر  برای ازدواج در پایین تر از این سن (13 سال ) نیز  سختگیری نکرده است و تنها  اجازه ولی و مصلحت دادگاه را کافی دانسته امابه ضمانت اجرای برای تخلف از شرط بلوغ تصریح و اشاره ای  نکرده است، لذا قانونگذار در ماده 3 قانون راجع به ازدواج ، ضمانت اجرای جزایی وکیفری برای این موضوع مقرر کرده است تاتوجه واهمیت  این موضوع را گوشزد کند  :

 

 (هرکس به خلاف ماده 1041 قانون مدنی با کسی که هنوز به سن قانونی برای ازدواج نرسیده است مزاوجت کند ، به شش ماه الی دو سال حبس تادیبی محکوم  خواهد شد ، در صورتی که دختر به سن سیزده سال تمام نرسیده باشد لااقل به دو الی سه سال حبس تادیبی محکوم می شود ودر هر دو مورد ممکن است علاوه بر مجازات حبس به جزای نقدی از دوهزار ریال الی بیست هزار ریال محکوم گردد واگر در اثر ازدواج برخلاف مقررات فوق مواقعه منتهی به نقص یکی از اعضا یا مرض دائم زن گردد مجازات زوج از پنج سال الی ده سال حبس با اعمال شاقه است و اگر منتهی به مرگ زن شود مجازات حبس دائم با اعمال شاقه است . عاقد وخواستگار و سایر اشخاصی که شرکت در جرم داشته اند نیز به همان مجازات یا به مجازاتی که برای معاون جرم مقرر است محکوم می شوند محاکمه این اشخاص را وزارت عدلیه می تواند به محاکم مخصوص  که اصول تشکیلات و ترتیب رسیدگی آن به موجب نظامنامه معین می شود  رجوع نماید ودر صورت عدم تشکیل محکمه مخصوص رسیدگی در محاکم عمومی به عمل خواهد آمد.)

اجرای صحیح تمامی موارد ذکر شده توسط قانون مستلزم ثبت نکاح می باشد والا انعقاد نکاح صوری تخلفات سن ازدواج را از دید قانون مخفی می سازد واضح است این موضوع دیگر از عهده قانونگذار خارج بوده ونیاز به فرهنگ سازی و آموزش همگانی و یکدست در جامعه است که این آگاهی عمومی به تسریع امر قانون در جامعه کمک شایانی  خواهد کرد .

 

 

نکاتی که دراین ماده مهم به نظر می رسد :

 

1- ازدواج با کسی که به سن قانونی نرسیده مجازات کیفری دارد  این در حالی است که از نظر حقوقی نیزازدواج در کمتر از سن قانونی ممنوع است .

2- ازدواج با دختری که به سن بلوغ رسیده اما شرط صحت ازدواج که همان نکاح در سن 13 سال تمام قمری است را بدون اذن ولی به شرط مصلحت با تشخیص دادگاه صالح  که از جمله مفاد مندرج در قانون 1041 ق.م است را  ندارد جرم دانسته وبرای آن مجازات حبس وجزای نقدی در نظر گرفته است .

3- این ازدواج اگر منتهی به خسارت جانی اعم از نقص عضو و یا مرگ شود قانونگذار مجازات شدیدتری از تخلف از شرط نکاح که همان  سن قانونی است در نظر می گیرد .

4- این سرپیچی از دستور و امر قانون معاونین جرم یعنی کسانی که در تسهیل این ازدواج و یاری رساندن به زوجین برای انعقاد نکاح دخالت داشتند را نیز شامل شده است که تمامی افرادی که به نحوی در این امر مشارکت داشتند از جمله عاقد ،خواستگار یا خواستگاران و حتی افرادی که از خانواده دختر هستند را نیز شامل می شود .

بنابراین این جرم ازجنبه عمومی وخصوصی قابل پی گیری است.( جنبه عمومی آن توسط مدعی العموم یعنی بدون داشتن شاکی خصوصی وجنبه خصوصی  آن توسط شاکی خصوصی یعنی کسی که از این بابت متحمل خسارت شده )

اجرای صحیح تمامی موارد ذکر شده توسط قانون مستلزم ثبت نکاح می باشد والا انعقاد نکاح صوری تخلفات سن ازدواج را از دید قانون مخفی می سازد . واضح است این موضوع دیگر از عهده ی قانونگذار خارج بوده و نیاز به فرهنگ سازی و آموزش همگانی و یکدست در جامعه است که این آگاهی عمومی به تسریع امر قانون در جامعه کمک شایانی خواهد کرد .

پر واضح است  که قانون در راستای حفظ نظم و امنیت در جامعه به وضع قانون می پردازد و برای اجرای دستورات ومفاد قانونی خود به ضمانت اجرای قوی ومحکم احتیاج دارد چراکه سخن وامر بدون شرایط وقابلیت های کافی برای اجرا بی معنا و بیهوده است و در این راستا یاری افراد جامعه بزرگترین شرط تحقق این ضمانت است .

 

تبیان- خانواده وزندگی

ف/ فردوسی(کارشناس حقوقی)

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢
گل

 بسیاری افراد تصور می کنند که باید تمام اتفاقات و عوامل موافق نظرشان باشد تا احساس خوشحالی و راحتی کنند. در غیر این صورت ناراضی هستند. زندگی همواره سرشار از لحظات تلخ و شیرین است و نمی توان انتظار داشت که موضوعات و مشکلات ناراحت کننده به وجود نیایند.

 

البته در عمق و شدت ناراحتی ها نیز وضعیت آقایان متفاوت از خانم هاست. شاید توجه کرده باشید که خانم ها در ساختار فکری خود نیز با آقایان تفاوت هایی دارند. وقتی آقایان از مسئله ای ناراحت هستند یا فکرشان مشغول چیزی است ترجیح می دهند تنها باشند و با کسی صحبت نکنند، زیرا معتقدند که با فکر کردن خودشان می توانند راه حلی برای مسئله مورد نظر پیدا کنند. در چنین شرایطی خانم ها تصور می کنند که آقا از آنجایی که با ایشان احساس صمیمیت نمی کند مایل به مطرح کردن موضوع نیست. چرا که خانم ها عادت دارند در مواردی که با مشکلات روبه رو می شوند مشکل خود را با دیگری در میان بگذارند تا حتی الامکان شنونده باشند و با ایشان احساس همدردی کرده و تایید کنند که ناراحتی شان قابل توجه است.

خانه علی و فاطمه (س) فقط کانون صفا و صمیمیت بود . زن و شوهر با کمال صداقت در اداره آن همکاری داشتند . علی (ع) هیزم و آب خانه را تهیه می کرد و خانه را تمیز می کرد و فاطمه (س) آسیا می کرد و خمیر درست می کرد و نا ن   می پخت*.

 آیا راه هایی وجود دارد که این رنجیدن خانم ها به حداقل برسد یا خیر؟

پاسخ مثبت است. به موارد زیر توجه نمایید تا صحت مطلب را تأیید نمایید:

 

احساس خوشحالی همواره درونی است

چنانچه ما بپذیریم که ریشه بسیاری از اتفاقات بیرونی در عمق وجود خودمان است قادر به تغییر آنها خواهیم بود.

در برخی شرایط ممکن است شما اصولا احساس خوبی نداشته باشید. در چنین شرایطی هر صحبت یا اتفاقی می تواند شما را برنجاند برای مثال مادری را مجسم کنید که بسیار خوشحال و آرام است. در این حال به کودک خود یک بستنی می دهد اما کودک در دقایق اولیه بستنی را تصادفا روی لباس و زمین می ریزد. در این حال از آنجایی که مادر احساس خوبی داشته با روی خوش لباس و زمین را تمیز می کند. اما مادری را مجسم کنید که ناراحت و عصبانی است و از زندگی خود رضایت ندارد. اگر این اتفاق در مورد کودک این مادر بیفتد احتمالا شروع به داد و فریاد کرده و خود را قربانی کارهای اشتباه اطرافیان می بیند. در هر دو مورد یک اتفاق افتاد اما نحوه نگرش به موضوع متفاوت بود.

 

وقتی از موضوع یا صحبتی ناراحت می شوید بهتر است اول به احساس خود رجوع کنید. اگر احساس خوبی داشتید به مسئله بپردازید در غیر این صورت با خود بگویید بعدا راجع به آن فکر می کنم. در بسیاری از موارد اگر یک یا چند ساعت از مسئله بگذرد یا حتی اگر شب را به صبح برسانید فکرتان آزادتر شده و در صورت پرداختن مجدد به مسئله خواهید دید که اصلا اوضاع به آن بدی نیز نبوده است پس علتی ندارد که تمام روز خود را خراب سازید و فکر و ذهن خود را به جای پرداختن به کارهای سازنده و موفقیت به یک موضوع جزئی محدود نمایید که درنهایت نیز حاصلی عایدتان نمی شود.

 

از طرف مقابل سؤال کنید

در بسیاری موارد از ، رفتار یا گفتاری ناراحت می شوید و آن را بارها در ذهن خود مرور می کنید و هر بار بیش از پیش ناراحت و رنجیده خاطر می شوید. در چنین شرایطی توصیه ما به شما این است که در همان لحظه از طرف مقابل بخواهید منظورش را برایتان توضیح دهد.

 

برای مثال از او بپرسید «منظورتان چیست؟» یا اینکه «منظورتان این است که...؟» یا اینکه وقتی کسی مرتب از شما ایراد می گیرد مودبانه از او بپرسید «پیشنهاد شما اگر جای من بودید چیست؟» یا اینکه «راه بهتری به نظر شما می رسد؟»

با چنین شیوه های ساده ای متوجه منظور واقعی او می شوید. شاید واقعا طرف مقابل قصد آزردن شما را نداشته، اگر هم داشته با این روش از ادامه کار او جلوگیری می کنید. بدون اینکه مدت ها رنجیده خاطر بمانید.

 

مخالفت بدون ناسازگاری را بیاموزیم

لازم نیست تمام انسان ها با یکدیگر هم عقیده باشند. تفاوت بخشی از زندگی طبیعی است. اما می توان با تدبیر این مخالفت ها را دلنشین کرد. همواره به یاد داشته باشید صرف اینکه با کسی هم عقیده نیستید دلیل ندارد که با او دشمن بوده و از یکدیگر کینه داشته باشید. می توان با افراد روابط محبت آمیزی داشت اما در عین حال با برخی از عقایدشان مخالف بود. یکی از شیوه ها در چنین شرایطی این است که هدف نهایی را بر دوستی پایه گذاری کنیم. یعنی در مورد مسائلی که می دانید با طرف مقابل اختلاف عقیده دارید با او صحبت نکنید تا مجبور نشوید با بحث و مجادله او را متقاعد کنید.

 

وقتی با فردی مثل همسرتان بر سر تربیت فرزند یا هر مسئله دیگری اختلاف نظر دارید به جای اینکه هر یک سعی در به کرسی نشاندن حرف خود داشته باشید بهتر است با همدلی به وی بگویید: «می دانم که هر دو  مصالح کلی خانواده را می خواهیم فقط از شیوه ها و راه های مختلف به آن می رسیم. پس می توانیم راه های گوناگون را مورد بررسی قرار دهیم تا بهترین را انتخاب کنیم» نه اینکه مرتب غر زده و بداخلاقی کنیم تا طرف مقابل هم در لاک دفاعی فرو رفته و پافشاری بیشتری بر سر عقیده خود کند.

می توان با افراد روابط محبت آمیزی داشت اما در عین حال با برخی از عقایدشان مخالف بود.

 

دقت داشته باشید که هر انسانی طرز تفکر خاص خود را دارد و نمی توان عقیده خود را به کسی تحمیل کرد. اگر هم چنین شود کوتاه مدت است و دوام ندارد. پس گاهی اوقات که رفتار یا گفتار طرف مقابل شما را می آزارد با تدبیر موضوع بحث را تغییر داده و به سمتی ببرید که هر دو بی طرفانه صحبت کنید. خواهید دید که پس از چند دقیقه آرامش لازم دوباره حاکم خواهد شد.

پی نوشت:  *بحارالانوار، ج 42

منبع: ندای مشاور

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

"ترانه مادری" میانه‌ای با ماندگاری ندارد

ترانه مادری

مجموعه تلویزیونی "ترانه مادری" ساخته حسین سهیلی‌زاده که از اوایل تیرماه هر شب از شبکه سه پخش می‌شود، مثل دیگر مجموعه‌های روتین سیما با ماندگاری میانه‌ای ندارد و خیلی زود از یادها می‌رود.

پس از موفقیت مجموعه "نرگس" در جذب مخاطب این گونه مجموعه‌سازی در دستور کار تلویزیون قرار گرفت. اما ماهیت این مجموعه‌ها به گونه‌ای است که نمی‌توان آنها را جدی گرفت. این آثار برای پر کردن آنتن در ایام خاص تولید می‌شوند و شتاب و کمبود بودجه ویژگی آنهاست. به همین دلیل مجموعه‌های روتین در قالب جدی و طنز قابل قبول نبوده‌اند.

"ترانه مادری" ادامه مسیری است که تهیه‌کنندگان "نرگس" شروع کردند، اما نوع قصه و نگاه کارگردان این اثر با سیروس مقدم تفاوت دارد. اغراق از ویژگی‌های کاری مقدم است، بنابراین وقتی سراغ قصه‌ای مثل "نرگس" می‌رود که پر است از اغراق در شخصیت‌پردازی و روایت و نقد اجتماعی آن سهل‌انگارانه است، خوب می‌داند چطور از همه این ویژگی‌ها استفاده کند.

 

مقدم مخاطب این مجموعه‌ها را می‌شناسد و می‌داند به آنها چه خوراکی بدهد، اما سهیلی‌زاده انتخابی خوب برای "ترانه مادری" نبوده است. قصه مصالح لازم را برای تبدیل شدن به یک درام احساسی و هندی داشته، اما در مرحله اجرا این اتفاق نیفتاده و مجموعه بین احساساتی و جدی بودن در نوسان است.

ترانه مادری" نه مثل "نرگس" برای مخاطب عام جذاب است نه می‌تواند مخاطب خاص را جذب کند. مجموعه از یکسو به قصه جدایی دو برادر و درگیری‌هایی می‌پردازد که دو قطب خیر و شر بر سر این دو برادر دارند و از سویی به سمت کاراکترهای نچسب و خشک مثل سمیرا می‌رود که قصه را از فضای اصلی دور می‌کند. نو.یسنده هم نمی‌تواند بین دو وجه قصه پل بزند.

"ترانه مادری" نه مثل "نرگس" برای مخاطب عام جذاب است نه می‌تواند مخاطب خاص را جذب کند. مجموعه از یکسو به قصه جدایی دو برادر و درگیری‌هایی می‌پردازد که دو قطب خیر و شر بر سر این دو برادر دارند و از سویی به سمت کاراکترهای نچسب و خشک مثل سمیرا می‌رود که قصه را از فضای اصلی دور می‌کند. نو.یسنده هم نمی‌تواند بین دو وجه قصه پل بزند.

پیوند دوباره دو برادر که سال‌ها از هم دور بوده‌اند به اندازه کافی مصالح برای ساخت یک ملودرام احساساتی فراهم کرده، اما قصه‌های فرعی مجموعه تنها زمان قصه را بالا برده و ارتباط زیادی با خط اصلی قصه ندارد. ماجرای دختر فراری و درگیر شدن مادر در این ماجرا، عشق یکی از شخصیت‌ها به دختری از طبقه دیگر و... قصه دو برادر را غنی‌تر نمی‌کند.

سکانس‌های احساساتی گفتگوی فرخ (دانیال حکیمی) با فرخنده (فاطمه گودرزی) درباره مرگ مادر و سخنرانی‌های سمیرا (مینا لاکانی) درباره برادرها فضای "ترانه مادری" را شعاری و ریتم را کند کرده و این هم یکی از آفت‌های چنین مجموعه‌هایی است که برای پر کردن آنتن باید زمان بالا برود و به همین دلیل ریتم کند است و هر ماجرا چند بار به طرق مختلف تکرار می‌شود.

"ترانه مادری" برای اشاره به ماجرای عشق پویا به نغمه آن هم در قالب تلویزیون به شخصیت‌هایی مثبت مثل مهندس طاهری می‌پردازد تا بتواند عشق را نمایش دهد. فضای مجموعه با این شخصیت‌های تک‌بعدی به شدت شعاری می‌شود. این مجموعه می‌تواند ساعتی از شب را برای مخاطب تلویزیونی پر کند، اما نمی‌تواند مخاطب سختگیر را راضی نگه دارد.

درست مثل مجموعه تلویزیونی "نرگس" که پس از موجی که ایجاد کرد به سرعت فراموش شد. یکی از مهمترین خاصیت‌های مجموعه‌های روتین همین است؛ آنها با ماندگاری میانه ندارند.

منبع : مهر

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

 

شوالیه تاریکى

شوالیه تاریکی

 

پرسش بزرگ: قهرمانى به نام بتمن از کجا آمده و چرا هنوز تا این حد براى برخى از مردم جذابیت دارد ؟

چرا این پرسش مطرح است

زیرا جدیدترین فیلم «کیپ کروسدر» با عنوان شوالیه سیاه با فروش هنگفتش تا کنون که از مرز چهار صد میلیون دلار هم گذشته و نیز نقد هاى جنجال برانگیز درباره ایفاى نقش «جوکر» توسط «هیت لجر»، هنرپیشه مطرح هالیوود که در ماه ژانویه درگذشت، به یکى از پدیده هاى سینمایى سال 2008 تبدیل شده است. گفته مى شود تاکنون فروش «شوالیه سیاه» گوى سبقت را از یک فیلم ابرقهرمانى دیگر، «مرد عنکبوتى?»، ربوده است.

 این قهرمان از کجا مى آید

شخصیت بتمن ساخته و پرداخته ذهن باب کین هنرپیشه و بیل فینگر نویسنده است.این دو در سال1993 همکارى خود را در خلق شخصیتى براى مجموعه Detective Comics آغاز کردند.طرحهاى اولیه از بتمن امروزى بسیار فاصله داشت.‎/.ابرقهرمانى بالدار با تن پوش قرمز که امروزه همه ما آنرا مى شناسیم.با گذشت زمان و ارائه چند طرح دیگر توسط این دو هنرمند، شخصیتى که بیشتر شبیه بتمن شوالیه سیاه 2008 بود متولد شد.این مرد در مدت کوتاهى ستاره کارتون ها و فیلم هایى شد که با نام او اکران مى شدند!

 دلیل چنین موفقیتى چه بود

از همان ابتداى کار، بتمن با سایر ابر قهرمان ها تفاوت داشت.رقیبهاى او، سوپر من و مرد عنکبوتى لباسهایى با رنگهاى اصلى پرچم امریکا به تن دارند، درحالیکه بتمن لباسى به رنگهاى سرمه اى و مشکى به تن دارد و از این بازیهاى پشت پرده برى است.از طرفى هیچ ابرقهرمان دیگرى چنین داستان زندگى غم انگیزى ندارد.زمانیکه «بروس وین» پسر بچه خردسالى است، قتل والدینش را به دست ولگرد بیرحمى به نام «جوچیل» مى بیند و با خود عهد مى بندد که پس از آن تمام عمر و انرژى خود را صرف گرفتن انتقام آنها کند و تمام مجرمین زیرزمینى را به سزاى اعمالشان برساند.او در دوران کودکى تصادفاً در چاهى پر از خفاش مى افتد و این مسئله بعدها در انتخاب سبک براى او بى تأثیر نمى ماند.پس از تلخکامى هاى دوران کودکى، بروس خانه قصر مانند خود را ترک مى کند و راهى شرق آسیا مى شود.در همین جریان با یک مربى خشن و جدى به نام «دوکار» آشنا مى شود و فنون رزم را از این استاد فرا مى گیرد.‎/. موضوع دیگرى که در مقایسه براى کودکان جذابیت دارد، اینست که سوپر من از سیاره دیگرى مى آید، اما بتمن زمینى است و واقعى تر به نظر مى رسد.کوین اسمیت، از قول کارگردان فیلم مى گوید:«بتمن درباره بیم است و سوپرمن درباره امید، و این تفاوت اصلى این دو است!»

 پیشرفت این شخصیت از انیمیشن تا فیلم چگونه بود

اولین جرقه شکل گیرى شخصیت بتمن در سال 1966 با پخش یک مجموعه تلویزیونى در امریکا با نام ماجراهاى کتاب طنز زده شد.از این مجموعه استقبال فراوانى به عمل آمد، اما به دلایلى پس از یک دوره موفقیت دو ساله ناگهان این مجموعه با تمام شخصیت هاى محبوبش به فراموشى سپرده شد و با رکود مواجه گشت.پس از آن در طى ?? سال مجموعه هاى متعددى با همان مضمون ساخته شد، اما نتوانست همان میزان محبوبیت را کسب کند.سرانجام درحالى که به نظر مى رسید شخصیت بتمن نفس هاى آخرش را مى کشد، نویسنده اى مجموعه چهار جلدى «شوالیه سیاه بازمى گردد» را تألیف کرد و جانى دوباره به این شخصیت بخشید و از همان زمان بتمن محبوبیت از دست رفته خود را بازیافت و دوباره متولد شد!

 چه چیزى بتمن کنونى را متفاوت جلوه مى دهد

در نسخه جدید بتمن مرد 50 ساله اى است که به دوران بازنشستگى خود پایان مى دهد و به قصد گرفتن انتقام انسانهاى رنج دیده و آسیب پذیر به مبارزه با اشرار زمان خود و تروریست هاى شهر «گوتام» برمى خیزد.برداشت تیم برتون از بتمن در سال 1989شباهت زیادى با بتمن کنونى داشت که به شخصیت قبلى تر از وى متعلق به مایکل کیتون جنبه اى تاریک تر و خشونت بارتر افزوده بود.در این نسخه جدید نیز مانند نسخه هاى پیشین بتمن، تأکید اصلى بر این است که بروس وین نه تنها به هیچ عنوان یک «قهرمان» نیست، بلکه انسانى عادى از بطن یک جامعه است که بیشتر هوشیار و زیرک به نظر مى رسد تا قهرمان!به نظر مى رسد بتمن از این نقطه نظر از تمام داستانهاى ابرقهرمانى پیشین متفاوت است.او از پیشرفته ترین تکنولوژى ها بهره مى گیرد و ابزارش قدرت بدنى، پول و هوش سرشار مشهورش است.از دیدگاه منتقدین این اولین بار بود که یک ابرقهرمان مخاطبانش را انسانهایى عاقل و بالغ قلمداد مى کرد! از همین رویکرد، روزنامه واشنگتن پست از آن به عنوان «قصه خشونت مدنى» یاد کرد.

زیرا جدیدترین فیلم «کیپ کروسدر» با عنوان شوالیه سیاه با فروش هنگفتش تا کنون که از مرز چهار صد میلیون دلار هم گذشته و نیز نقد هاى جنجال برانگیز درباره ایفاى نقش «جوکر» توسط «هیت لجر»، هنرپیشه مطرح هالیوود که در ماه ژانویه درگذشت، به یکى از پدیده هاى سینمایى سال ???? تبدیل شده است.

 اتفاق بعدى چه بود

پس از اولین نسخه که موفقیت کمترى بدست آورد، برتون توسط استودیو برکنار شد و جست وجو براى روى کار آوردن کارگردان محبوبترى آغاز شد.قطعاً حاصل اولین تلاشهاى جول اسکوماچر به نام «بتمن براى همیشه»با نقش آفرینى وال کیلمر موفقیت هایى گیشه اى کسب کرد.اما نسخه بعدى، بتمن و رابین که حاصل کار جرج کلونى بود به خاطر سبک مبالغه آمیزش مورد تمسخر مخاطبان و منتقدین قرار گرفت.بدنبال آن با روى کار آمدن ابر قهرمانان جدیدى از جمله مرد عنکبوتى و ایکس من که آشکارا الهام گرفته از اثر اورجینال برتون بودند تحولى در دنیاى فیلم هاى قهرمانى روى داد و کم کم شخصیت بتمن رو به فراموش شدن گذاشت.در نهایت در سال 2005 کریستوفر نولان با نسخه جدیدى به نام «بتمن آغاز مى کند» بتمن همیشه پیروز را به شکل کریستیان بیل دوباره به صحنه ها بازگرداند.

 چرا گیشه همواره در جست وجوى ابرقهرمان هاست

جواب ساده است!مخاطبان همیشه در جست وجوى چنین شخصیت هایى در فیلم ها هستند.هالیوود نخستین بار در سال2000 پس از موفقیت چشمگیر و غیر منتظره ایکس من به این واقعیت پى برد و از آن هنگام هم هیچ گاه این فرمول با شکست روبه رو نشده است.این امر تا حدودى نتیجه علاقه خوانندگان کتاب به کتاب هاى ماجراجویانه و در نتیجه فیلم هاى ساخته شده بر اساس این کتابهاست و بخشى دیگر از آن هم نتیجه استودیوهاى فیلمسازى است که مى توانند با تلاشهاى ویژه بصرى انواع مختلف و متعددى از عناصر فانتزى خود را براى هرچه جذاب تر کردن این فیلم ها بکار بگیرند. ممکن است دلایل درک ناپذیر دیگرى نیز براى محبوبیت این نوع فیلمها وجود داشته باشند.جاش فلاناگان، بلاگر سینمایى، در این باره مى گوید:«این نوع فیلمها را مى توان تا حد زیادى وطن دوستانه تلقى کرد.در واقع این سبک همان چیزى است که ایالات متحده در شرایط کنونى شدیداً خواستار آن است.این بحث ها در روزهاى اخیر در بین عده زیادى از مردم طنین انداخته است.

آیا این موفقیت مداوم خواهد بود

با نگاهى به موفقیت چشمگیرى که شوالیه سیاه بدست آورد جواب مثبت است.اما اگر فیلم هاى دیگر از این دست از جمله مرد آهنى را در نظر بگیریم که 565 میلیون دلار فروش داشت و به رغم نقش آفرینى ستارگانى چون رابرت دونرى جى آر و وینت پالترو در آن نتوانست محبوبیت شوالیه سیاه را به دست آورد، خواهیم دید که این بحث هنوز جاى تعمق دارد.منتقد سینمایى راس دوتات معتقد است:«در حال حاضر راه براى تلاشهاى ادبى به منظور آفرینش شخصیتهایى که دست کم به اندازه مرد آهنى ابهام دارند، کاملاً هموار شده است.»بنا به گفته ها، مارول، شخصى که امتیاز بیشتر کتابها و داستانهاى ابر قهرمانى (البته غیر از بتمن) متعلق به اوست، در حال حاضر استودیوى فیلمسازى مستقل خود را تأسیس نموده و براى چنین داستانهایى که وى از سال 1939 آنها را به چاپ مى رسانده، آینده بسیار درخشانى پیش بینى مى کند.

در مورد خود بتمن چطور

آینده این شخصیت بسیار درخشان به نظر مى آید.موفقیت فیلم جدید بتمن ساخت قسمت دوم آن را تضمین مى کند.سرى جدید کتابهاى ماجراهاى بتمنRIP مجموعه عظیم هواخواهان خود را یافته است و بحث هاى هیجان انگیز در میان این عده بیشتر در این باره است که این قهرمان سرانجام مى میرد یا خیر با این وجود بنظر نمى آید حتى از میان برداشته شدن بتمن باعث نابودى کامل این شخصیت گردد.داگلاس ولک، از منتقدان برجسته سینمایى در این باره مى گوید:«در واقع چیزى به نام نسخه نهایى بتمن وجود ندارد.‎/.بلکه به تعداد فیلمسازانى که روى این داستانها کار مى کنند، مى تواند برداشتهاى متفاوتى از بتمن وجود داشته باشد و تمام اینها مى توانند بصورت فیلم ساخته شوند و محبوبیت شخصیت محورى بتمن را چند برابر کنند.»

 آیا بتمن برترین ابرقهرمانى است که تاکنون خلق شده

بله، زیرا:

- او اغلب بخاطر هوش استقرایى سرشارى که دارد، برترین کارآگاه جهان برشمرده مى شود.

-تلخکامى هاى او در دوران کودکى و روحیه افسرده، غمگین و متفکر او، وى را همواره از شخصیتهاى ساده تر و کم عمق ترى همچون سوپرمن بسیار جذاب تر و جالب تر مى نمایاند.

-او هرگز نمى تواند با نسخه اشعه ایکسى، نیروهاى عنکبوتى و یا قدرتهاى ماورائى مقابله کند.او حتى نمى تواند پرواز کند، فقط از شنل خود براى جهش هاى بلند استفاده مى کند!

-نسخه تلویزیونى متعلق به سالهاى 1960 همواره شخصیتى خنده آور و مضحک از او در ذهن ها باقى مى گذارد.

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

طنز جدید «مهران مدیری» شنبه آینده در تهران کلید می‌خورد

مدیری

 «مهران مدیری» پروژه جدید خود را که در قالب طنز ساخته خواهد شد، روز شنبه کلید می‌زند.

  

 

«مهران مدیری» تصویربرداری کار جدید خود را روز شنبه در لوکیشنی واقع در تهران آغاز می‌کند.

بنابر این گزارش، این مجموعه هم در قالب سی دی یا دی وی دی روانه بازار خواهد شد و بازیگرانی چون سیامک انصاری، محمد رضا هدایتی، نصر الله رادش، سحر جعفری جوزانی، شقایق دهقان، نادر سلیمانی و ... در آن حضور خواهند داشت.

داستان‌های این مجموعه جدید که هنوز نامی برای آن مشخص نشده است، در قالب طنز و به سرپرستی «پیمان قاسم خانی» توسط محراب قاسم خانی، امیر مهدی ژوله و خشایار الوند نوشته شده‌اند.

داستان‌های این مجموعه جدید که هنوز نامی برای آن مشخص نشده است، در قالب طنز و به سرپرستی «پیمان قاسم خانی» توسط محراب قاسم خانی، امیر مهدی ژوله و خشایار الوند نوشته شده‌اند.

داستان‌های این مجموعه در قالبی متفاوت و نو نوشته شده که هیچ شباهتی به سایر آثار «مهران مدیری» ندارد.

«مهران مدیری» پیش از این مجموعه «گنج مظفر» را در قالب لوح فشرده ساخته که هنوز روانه بازار نشده است.

مجموعه «گنج مظفر» با حضور بازیگرانی چون مهران مدیری، محمد رضا هدایتی، هادی کاظمی، نادر سلیمانی، سحر جعفری جوزانی، شقایق دهقان و نصرالله رادش ساخته شده است.

این مجموعه توسط «احسان مظفری» تدوین و مونتاژ شده و داستان‌های آن توسط پیمان قاسم‌خانی و گروهش نوشته شده و بازیگران مجموعه باغ مظفر بدون هیچ گونه تغییری در مجموعه «گنج مظفر» حضور پیدا کرده‌اند.

اتفاقات «گنج مظفر» که مهران مدیری آن را به دور از شتاب‌زدگی‌ کارهای روتین ساخته است، درباره گنجی است که خاندان مظفر در پی کشف آن هستند.

منبع : خبرگزاری فارس

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

"همیشه پای یک زن در میان است" 500 میلیون تومانی شد

"فرزند خاک" سومین فیلم محمدعلی باشه‌آهنگر پس از "نیمه گمشده" و "نبات داغ" است. این فیلم از تولیدات سازمان توسعه سینمایی سوره حوزه هنری است و داستان زنی به مینا را روایت می‌کند که برای بازگرداندن جسد شوهرش که در خاک عراق تبدیل به یک امامزاده شده، پای در راه سفر می‌گذارد. مهتاب نصیرپور، شبنم مقدمی، حمید ابراهیمی، قاسم زارع، حسین آهنگر و ... از بازیگران فیلم هستند.

"فرزند خاک" بر اساس فیلمنامه‌ای از محمدرضا گوهری ساخته شده و از آثار تحسین‌شده بیست و ششمین جشنواره فجر بود که موفق به دریافت سیمرغ زرین نگاه ملی و سیمرغ  بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. سیمرغ بلورین فیلمنامه بخش معناگرا سینمای بین‌الملل و لوح تقدیر مسابقه راه انبیا دیگر جوایز این فیلم است.

 

رشد فروش "فرزند خاک"

این فیلم از چهارشنبه 16 مردادماه در گروه سینمایی استقلال اکران شد و پس از 13 روز نمایش در هفت سینما 000/300/21 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/500/2 بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/300/1 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

"پرچم های قلعه کاوه" نخستین فیلم محمد نوریزاد است که پس از نمایش در بیست و ششمین جشنواره فجر و دریافت جایزه بهترین جلوه‌های ویژه به اکران عمومی درآمده است. این فیلم یک اثر تاریخی درباره ایران باستان است که در آن بازیگرانی چون محمد صادقی، داود رشیدی، رضا صفایی‌پور، بهزاد فراهانی، شهاب حسینی و ... حضور دارند.

این فیلم از چهارشنبه 16 مردادماه در گروه سینمایی آزادی اکران شد و پس از 13 روز نمایش در شش سینما 000/100/3 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/200 تومان بوده که نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/50 تومان افت فروش روزانه داشته است. 

"مینای شهر خاموش" سومین فیلم امیرشهاب رضویان و داستان بازگشت دکتر بهمن پارسا بعد از 33 سال از آلمان به ایران است. او با یکی از دوستان قدیمی پدرش و راننده‌ای جوان به زادگاهش بم می‌رود و در طول سفر برای او و همراهانش اتفاق‌هایی می‌افتد.

در این فیلم که در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر توانست چند جایزه و نامزدی را از آن خود کند، آرمین هوفمان، محمد فرخ‌منش و رضویان فیلمنامه‌نویسان، داریوش عیاری، محمدرضا سکوت و کلاوس بوس دسانتس مدیران فیلمبرداری و عزت‌الله انتظامی، شهباز نوشیر، صابر ابر و مهران رجبی بازیگر هستند.

"مینای شهر خاموش" از چهارشنبه 16 مردادماه در گروه سینمایی آزاد اکران شد و پس از 13 روز نمایش در هشت سینما 000/700/20 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/200/3 تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/500/2 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

"سربلند" نخستین تجربه کارگردانی سعید تهرانی در سینماست که تاکنون بیشتر در کسوت بازیگر در فیلم ها و مجموعه های حضور داشته است.  تهرانی، ابوالفضل پورعرب، سروش صحت، عسل بدیعی و ثریا قاسمی بازیگران فیلم هستند که داستان جوانی به نام علی است که با رضا آشنا می‌شود. این دو به مریم علاقمندند، اما وقتی علی متوجه علاقه رضا می‌شود از مادرش می‌خواهد برای او به خواستگاری برود.

فیلم "سربلند" از چهارشنبه 16 مردادماه در گروه سینمایی آزاد اکران شد و پس از 13 روز نمایش در 10 سینما 000/000/18 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/300/2 تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/300/1 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

500 میلیون تومانی شدن "همیشه پای یک زن در میان است" و رشد فروش بقیه فیلم‌های در حال نمایش از مهمترین نکات فروش فیلم‌های اکران تهران در هفته پایانی مردادماه 87 هستند.

"همیشه پای یک زن در میان است" یازدهمین فیلم کمال تبریزی بر اساس فیلمنامه رضا مقصودی و نغمه ثمینی ساخته شده که برداشتی آزاد از مجموعه داستان کوتاه "غیر قابل چاپ" سیدمهدی شجاعی است.

داستان فیلم درباره رابطه یک زوج جوان است که به بن‌بست طلاق رسیده و پس از جدایی تجربه‌هایی خاص را از سر می‌گذرانند. مهران مدیری، رضا کیانیان، گلشیفته فراهانی، حبیب رضایی، آهو خردمند، شبنم مقدمی، صبا کمالی، سیاوش چراغی‌پور و ... بازیگران اصلی این فیلم هستند.

این فیلم در بیست و ششمین جشنواره فجر به نمایش درآمد و گلشیفته فراهانی و حبیب رضایی برای بهترین بازیگر زن و مرد و مهران مدیری و سیاوش چراغی‌پور برای بهترین بازیگر مرد مکمل نامزد بودند که در نهایت به عنوان فیلم برگزیده تماشاگران اکتفا کرد.

"همیشه ..." از چهارشنبه نهم مرداد در گروه سینمایی قدس اکران شد و پس از 19 روز نمایش 19 سینما 000/600/508 تومان فروش کرده است. فروش روزانه این فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/200/32 تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/600/14 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

 

رشد فروش "سربلند"

"دیوار" یازدهمین فیلم محمدعلی طالبی و داستان تلاش دختری به نام ستاره است که می‌خواهد حرفه پدرش را که در دیوار مرگ یک شهربازی موتورسواری می‌کرده، پس از مرگ او ادامه دهد. گلشیفته فراهانی، مهرداد صدیقیان، آزیتا حاجیان، محمد کاسبی، معصومه میرحسینی و منوچهر آذری بازیگران فیلم هستند.

طالبی و شیرین بینا فیلمنامه‌نویسان،‌ حسین جعفریان مدیر فیلمبرداری، بهمن اردلان صدابردار، عبدالله اسکندری طراح چهره پردازی، محسن آهنگری طراح صحنه و لباس، محمد علینقی کنی مدیر تولید، میترا محاسنی عکاس و هارون یشایایی تهیه‌کننده "دیوار" هستند.

"دیوار" در بخش مسابقه بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و از چهارشنبه دوم مردادماه در گروه سینمایی آفریقا اکران شد و پس از 28 روز نمایش در 7 سینما 000/200/103 تومان فروش داشته است. فروش روزانه این فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/800/2 تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/000/1 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

"10 رقمی" ششمین فیلم همایون اسعدیان به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی بر اساس فیلمنامه علیرضا محمودی است. داستان فیلم درباره دزدی خرده‌پا و بدشانس است که ناخواسته درگیر سرقت از موزه فرش می‌شود. جواد رضویان، بهاره رهنما، بهنوش بختیاری، رضا فیض نوروزی، فریده سپاه‌منصور، اصغر نقی‌زاده، جلال طباطبایی و مهران رجبی بازیگران فیلم هستند.

از دیگر عوامل تولید می‌توان به شهریار اسدی تصویربردار، داریوش صادقپور صدابردار، مشکین مهرگان طراح صحنه و لباس، پیمان جعفری مدیر تولید، مهرداد میرکیانی طراح چهره پردازی، مریم هژیروند دستیار کارگردان، نفیسه ذاکری منشی صحنه و مهدی دلخواسته عکاس اشاره کرد.

"10 رقمی" از چهارشنبه 12 تیرماه در گروه سینمایی عصر جدید اکران شد و پس از 47 روز نمایش در 14 سینما 000/100/468 تومان فروش کرده است. فروش روزانه این فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/500/8 تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/500/4 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

"حس پنهان" اولین فیلم بلند سینمایی مصطفی رزاق کریمی و درباره زندگی یک زوج جوان است که با ورود یک دختر جوان دچار بحران‌هایی می‌شود. محمدرضا فروتن، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، شهره سلطانی، حامد بهداد، نیوشا ضیغمی و شیوا بلوریان بازیگران فیلم هستند.

ابراهیم حاتمی‌کیا مشاور کارگردان، فریدون فرهودی بازنویس فیلمنامه و اصغر پورهاجریان طراح جلوه‌های ویژه "حس پنهان" محصول مشترک دکافیلم و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند. این فیلم در بخش فیلم‌های اول جشنواره فیلم فجر سال 86 به نمایش درآمد و در بخش‌های بهترین فیلم اول و بهترین بازیگر نقش مکمل زن نامزد دریافت جایزه بود.

"حس پنهان" از چهارشنبه پنجم تیرماه در گروه سینمایی آزادی اکران شد و پس از 47 روز نمایش در 2 سینما به اکران خود ادامه می دهد با فروش 000/200/241 تومان. بیشترین فروش روزانه فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/800 تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/300 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

"انعکاس" چهارمین فیلم رضا کریمی روایتگر زوجی جوان است که هر کدام بی‌اراده در معرض آزمون سخت اثبات وفاداری قرار می‌گیرند. آنها تنها دو را پیش رو دارند و انتخاب نهایی هر کدام انعکاسی را در زندگی مشترکشان رقم خواهد زد. مهناز افشار، حمید گودرزی، کامبیز دیرباز، شهره قمر و بیتا سحرخیز بازیگران فیلم هستند.

"انعکاس" بر اساس فیلمنامه محمدهادی کریمی به تهیه‌کنندگی سعید حاجی‌میری ساخته شده و آزیتا موگویی مدیر تولید، فرج حیدری مدیر فیلمبرداری، اصغر شاهوردی صداگذار، سیامک احصایی طراح صحنه و لباس و مهرداد کیانی طراح چهره‌پردازی این پروژه سینمایی هستند.

"انعکاس" در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر نیز به نمایش درآمد. اکران فیلم از پنجشنبه 23 خرداد در گروه سینمایی استقلال آغاز شده و پس از 69 روز نمایش در یازده سینما 000/000/464 ومان فروش داشته است. فروش روزانه فیلم یکشنبه 27 مرداد 000/900/2 تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 000/700 تومان رشد فروش روزانه داشته است.

 

افت فروش "پرچم‌های قلعه کاوه"

تریلر جنایی "کوکب سیاه" ساخته برایان دی‌پالما محصول 2006 آمریکا و آلمان است. این فیلم 121 دقیقه‌ای شرایط زندگی دو پلیس را در دهه 1940 روایت می‌کند که در مورد قتل فجیع الیزابت شورت بازیگر تازه‌کار مشغول تحقیق هستند. نقش این دو پلیس را جاش هارتنت و آرون اکهارت بازی می‌کنند و اسکارلت جوهانسن و هیلاری سوانک دیگر بازیگران فیلم هستند.

"کوکب سیاه" فیلم افتتاحیه شصت و سومین جشنواره فیلم ونیز بود. این فیلم که بر مبنای ماجرایی واقعی ساخته شده، با بودجه‌ای در حدود 50 میلیون دلار ساخته شد و فروش جهانی آن نیز تقریبا در این حد بود. "کوکب سیاه" بر خلاف انتظار با واکنش منفی بیشتر منتقدان مواجه شد. در وبسایت سینمایی معروف Rotten Tomatoes تنها 35 درصد نقدهای نوشته شده بر فیلم مثبت بود.

این فیلم در بخش نمایش‌های ویژه آثار داستانی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فجر به نمایش درآمد و از چهارشنبه دوم مرداد به صورت تک سانس اکران شده و پس از 12 روز نمایش 000/442/1 تومان فروش کرده است.   

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

سعی کن فراموش کنی آن چیزی را که هرگز بدست نمی آوری و

  تلاش کن بدست آوری آن چیزی را که هرگز نمیتوانی فراموش کنی .

  و میگویم که آری:  لحظات را گذراندیم که به خوشبختی برسیم ،

  اما غافل از آنکه لحظات همان خوشبختی ها بودند ...

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

به یارو میگن : آمریکا میخواد حمله کنه ...

 میگه : خاک بر سرمون شد ، حالا کی میخواد جلوی آرنولد رو بگیره ؟؟؟

نویسنده: گل بنفش - ۱۳۸٧/٦/٢

زندگی گره کوری نیست که درجست وجوی گشودن آن باشیم

زندگی واقعیتیست که باید ان را تجربه کرد .

((سورن کی یرکگارد)) 

کدهای اضافی کاربر :


نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: